به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد جهانگیری درباره چگونگی فعالیت مراکز درمانی خصوصی در تعطیلات نوروز توضیح داد و گفت: درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های بخش خصوصی مانند بخش دولتی در این مدت پذیرش دارند و اورژانس این مراکز فعال خواهد بود علاوه بر آن پزشک و پرستار نیز در این مراکز حضور خواهند داشت همچنین تعدادی از مطب‌ها نیز به‌جز روزهایی خاص به فعالیت خود ادامه می‌دهند اما درصد آن‌ها کم است.

وی با بیان اینکه بیشتر درمانگاه‌ها در کشور توسط بخش خصوصی اداره می‌شود، اظهارکرد: بیشتر درمانگاه‌ها به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند و تمام این مراکز فعال خواهند بود علاوه بر آن  بخش دندانپزشکی این درمانگاه‌ها نیز به ارائه خدمت ادامه می‌دهند. هرسال هماهنگی‌های لازم با  نظام پزشکی‌های سراسر کشور انجام می‌شود و این سازمان‌ها برنامه فعالیت مراکز درمانی را به اطلاع مردم می‌رسانند. این هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی منطقه و وزارت بهداشت نیز انجام می‌شود.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی در تعطیلات نوروز به وظایف خود عمل می‌کند، گفت: جراحی‌های الکتیو(غیراورژانسی)  در روزهای آخر اسفند در هر دو بخش خصوصی و دولتی انجام نمی‌شود چون بعد از جراحی نیاز به خدماتی دارند و خانواده‌ها و جراح نیز درگیر می‌شوند. مردم می‌توانند جراحی‌های انتخابی را بعد از تعطیلات انجام دهند اما همه جراحی‌های اورژانس انجام می‌شود.

جهانگیری در پایان اظهارکرد: در بیمارستان‌های خصوصی پزشکان در چهار رشته اصلی بیهوشی، جراحی، داخلی و زنان و در بخش‌های ضروری حاضر هستند و در بسیاری از بیمارستان‌ها نیز جراح مقیم حضور دارد. جامعه پزشکی همیشه در این ایام تلاش می‌کند که بستر خوبی را برای خدمات‌دهی به مردم فراهم کند.(ایسنا)