به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، عرب اظهار کرد: متاسفانه از آغاز طرح تحول نظام سلامت تولید کنندگان تجهیزات پزشکی و به خصوص شرکت‌های تولیدی دستگاه رادیولوژی با مشکل نقدینگی روبه رو شده و مطالباتشان با تاخیر زیادی پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد به دلیل بروز مشکلات مالی و تاخیر در پرداخت مطالبات، شرکت‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی و به خصوص دستگاه‌های رادیولوژی به جای اینکه به فکر تحقیق و پژوهش و یا رشد توسعه باشند متاسفانه تامین حقوق کارمندان و هزینه‌های جاری کارخانه‌ها به مشغله‌های اصلی ذهنشان تبدیل شده است.

عرب عنوان کرد: به دلیل مسائل مختلف و دیرکرد در پرداخت مطالبات شرکت‌ها شیفت‌های کاری خود را کاهش و در حال تعدیل نیرو هستند که علت آن مشکلات زنجیره گردش مالی و پرداخت نشدن مطالبات به وسیله بیمارستان‌ها و یا حتی سازمان‌های بیمه‌گر است.

وی تاکید کرد: شرکت‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی در صورتی می‌توانند پویا عمل کرده و در حوزه r&d تحقیق کنند که مشکلات مالی نداشته و مطالباتشان به موقع پرداخت شود.

وی ادامه داد: در گذشته مطالبات هر ۶ ماه پرداخت می‌شد اما امروزه این مدت زمان به بیش از یک سال افزایش پیدا کرده است، به طوری که از سال ۹۴ معوقات شرکت پرداخت نشده است.(باشگاه خبرنگاران)