به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به عملیات برف و کولاک طی پنج روز گذشته اشاره کرد و افزود: ۲۲ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، قم، همدان و مرکزی متاثر از برف و کولاک بودند که در ۲۰۹ محور، شهر و روستا امدادرسانی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تاکنون به ۶۴ هزار و ۵۴۰ نفر امدادرسانی شده است، یادآور شد: ۱۶۴ نفر از خدمات سرپایی بهره‌مند شدند و ۶۸ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. هم‌چنین به ۲۲ هزار و ۹۹۵ نفر نیز اسکان اضطراری داده شده است.

سلیمی با اشاره به اینکه ۷۶۵ تیم امدادی (۳۱۸۸ امدادگر) عملیان امدادرسانی را در این مدت انجام داده‌اند، بیان کرد: هم‌چنین در طی این پنج روز اخیر ۳۰ نفر از برف و کولاک نجادت داده شده و به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با توجه به سایر خدمات ارائه شده، گفت: تاکنون ۳۶ هزار و ۲۰۰ تخته پتو، ۳۲ هزار و ۵۰۰ بطری آب معدنی، ۲۲ هزار و ۲۰ قوطی کنسرو، ۴ هزار و ۸۱۰ کیلوگرم خرما، ۱۵ هزار و ۲۹۰ قرص نان و ۲۷ هزار و ۴۹۰ بسته بیسکویت بین افرادی که در برف و کولاک گرفتار شده‌اند، توزیع شده است. هم‌چنین برای ۲ هزار ۶۸۱ خودرو نیز عملیات رهاسازی از برف انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌چنان امدادرسانی در ۱۰ استان از جمله آذربایجان شرقی، البرز، تهران، سمنان، قزوین، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران و قم ادامه دارد.