به گزارش طبنا(سلامت)، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، روز گذشته با دکتر ایرج فاضل رئیس کل سازمان نظام پزشکی در محل این سازمان دیدار و در خصوص اهم مسائل مربوط به جامعه پزشکی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار رئیس کل سازمان نظام پزشکی ضمن تبریک سال نو و قدردانی از تلاش و زحمات تمامی دست اندرکاران وزارت بهداشت در ارائه خدمات به مردم و جامعه پزشکی، گفت: جامعه پزشکی با مشکلات متعددی مواجه است و اعتراض و تجمع، راهکار حل این قبیل مسائل نیست.

فاضل در خصوص تداخلات بین رشته‌ای، گفتگو مبتنی بر آخرین دستاوردهای علمی و نیازهای بومی را بهترین راه حل این معضل قلمداد کرد و ورود به حوزه‌های سیاسی و اداری را مردود دانست.

معاون درمان وزارت بهداشت نیز با اشاره به تنظیم راهنما برای خدمات پرهزینه‌ای که از سوی پزشکان تجویز می‌شود، گفت: پیشگیری از درمان‌های نابه‌جا و بلانتیجه و بعضا بسیار گران اعم از دارو و جراحی‌ها باید مد نظر همکاران پزشک قرار گیرد.

جان بابایی افزود: پتانسیل انجمن‌های علمی تخصصی در نگارش راهنماهای بالینی بسیار کمک‌کننده است.

بر اساس همین گزارش، همکاری مجمع انجمن‌های علمی تخصصی و تغییر مسیر پژوهش‌های پزشکی کشور به سمت مطالعه اثربخشی درمان‌ها نیز مورد توجه و تاکید معاون وزیر بهداشت قرار گرفت.

در این دیدار طرفین بر لزوم نزدیک شدن جزء حرفه‌ای تعرفه‌ها در بخش دولتی و خصوصی و استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های بخش خصوصی در آموزش رزیدنت‌ها تاکید کردند.