به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح مرکز جامع زنان کمالی با بیان این مطلب افزود: در ادامه هفته سلامت شاهد بهره برداری از ۷۴۷ پروژه در حوزه بهداشت و درمان در کل کشور بودیم که این پروژه‌ها اغلب به بخش بهداشت، درمان و کارهای تشخیصی مربوط می‌شدند.

وی ادامه داد: طی یک سال گذشته علوم پزشکی البرز اقدمات زیادی برای ارتقا کیفیت و کمیت خدمات درمانی و بهداشتی در استان صورت داده است که افتتاح مرکز جامع زنان کمالی تنها یکی از این موارد است.

وزیر بهداشت ادامه داد: با افتتاح این مرکز می‌توان امیدوار بود وضعیت مراقبت از زنان باردار و نوزادان در البرز به میزان قابل توجهی ارتقاء می‌یابد.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه حوزه بهداشت و درمان البرز با کمبود شدیدی در بخش نیروی انسانی مواجه است، ابراز کرد: درست است که دولت به دلایلی علاقه مند به افزایش تعداد نیروهای خود در بخش‌های مختلف نیست اما باید به حوزه بهداشت درمان نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بدون شک مراکز درمانی و بهداشتی در تمام کشور برای خدمات‌رسانی مناسب به بیماران نیازمند بکارگیری پرستار کمک پرستار و نیروهای خدماتی هستند.

وی با اشاره به حمایت دولت از پروژه‌های زیربنایی بهداشت و درمان گفت: علی رغم محدودیت‌های موجود، دولت حمایت خاصی از این بخش دارد و برای افزایش مراکز درمانی ، بیمارستان‌ها و سایر مراکز مربوط به این بخش تلاش می‌کند.همچنین در استان البرز پروژه‌های بسیار مناسبی در حوزه بهداشت و درمان تعریف شده که امید است در آینده نزدیک اجرایی شود.