جلال ملکی در گفت و گو با طبنا (خبرگزاری سلامت)،  با اشاره به شنیده شدن صدای انفجاری مهیب در خیابان آیت الله سعیدی در ساعت ۵ و ۲۳ دقیقه صبح امروز، گفت:بلافاصله ایستگاه ۳۳ آتش‌نشانی تهران به محل حادثه اعزام و مشخص شد محل حادثه یک ساختمان مسکونی ۳ طبقه بود که در هر طبقه آن یک واحد ۵۰ متری وجود داشت.

وی با بیان اینکه  طبقه دوم ساختمان دچار انفجار شدیدی شده و  شیشه ها، درب‌ها و پنجره‌های ساختمان تخریب شده بودند، ادامه داد: شدت انفجار به حدی بود که درب های واحدهای سایر طبقات شکسته و به دیوارهای خرپشته نیز آسیب رسیده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اظهار کرد :در اثر این انفجار واحد مذکور آتش گرفته و بخش‌های زیادی از آن کاملا شعله‌ور بود، دود زیادی نیز ساختمان را فراگرفته بود.

ملکی افزود: آقا و خانم جوانی که در آن واحد حضور داشته و از بخش‌های مختلف بدن دچار سوختگی‌های شدید شده بودند، موفق شدند از واحد مذکور خارج شوند که آتش‌نشانان در اولین اقدام این دو نفر را از ساختمان خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

وی با بیان اینکه سایر افرادی حاضر در ساختما نیز از ساختمان خارج شده بودند، ادامه داد: آتش‌نشانان به سرعت آتش را تحت کنترل خود درآورده و از سرایت آن به اطراف جلوگیری کردند. آتش خاموش و دود ساختمان تخلیه شد و ایمن‌ سازی‌های لازم نیز  انجام شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به حضور کارشناس آتش‌نشانی در محل حادثه، بیان کرد: پس از انجام بررسی‌های لازم مشخص شد نشت گاز از آب‌گرمکن و رسیدن آن به شعله باعث این انفجار شدید شده است.

وی افزود: در ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه عملیات به پایان رسید و محل تحویل عوامل انتظامی شد.