به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر مهرداد علی بخشی با تأکید بر اینکه آمار قطعی فوت به دنبال مصرف قارچ‌‌های سمی‌‌متعاقبا اعلام ‌می‌شود، افزود: از ۱۱ فوتی با علائم مصرف قارچ‌های سمی‌۷ نفر مرد و ۴ نفر زن بودند که در استان‌‌های کرمانشاه، لرستان، کردستان، آذربایجان غربی، مرکزی و همدان جان باخته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش‌‌های بیمارستان نمازی شیراز محل تهیه و مصرف قارچ‌ها در بیشتر موارد دامنه ارتفاعات و طبیعت پس از بارندگی‌‌های اخیر و در مواردی نیز خریداری قارچ به صورت فله‌ای از فروشندگان ناشناس و بازارچه‌‌های روستایی بوده است.

علی بخشی با هشدار در خصوص مصرف قارچ‌های خودرو و وحشی که در طبیعت رشد ‌می‌کنند و خطر سمی ‌بودن آن‌ها اظهار داشت: علائم مسمومیت در قارچ‌‌های سمی‌۶ تا ۸ ساعت پس از مصرف بروز ‌می‌کند که متأسفانه شاهد بودیم در مواردی مرگ افراد را نیز به دنبال داشته است.

وی از هموطنان خواست حتما قارچ‌های مصرفی خود را از مراکز شناخته شده و ترجیحا به شکل بسته بندی تهیه و از خرید قارچ از افراد ناشناس و یا چیدن و مصرف قارچ‌های خودرو در طبیعت اجتناب کنند.

گفتنی است؛ علاوه بر متوفیان ناشی از مصرف قارچ‌های سمی‌ ‌در برخی استان‌‌ها از جمله زنجان تعدای از هموطنان با علائم مسمومیت به مراکز درمانی ارجاع شده اند.