به گزارش خبرنگار طبنا (خبرگزاری سلامت)، پرویز فتاح در نشست خبری با بیان این مطلب افزود: در سال آینده انشالله تمام ایتام تحت پوشش کمیته امداد خانه‌دار می‌شوند لذا ما در روستاها هم مددجویی بدون مسکن نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه برای مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد در شهرها نیز تسهیلات لازم برای رهن و اجاره را نیز دریافت می‌کنند، افزود: جامعه هدف ما در سال ۹۸ بدون مسکن نخواهند بود. همچنین هزار واحد مسکن در ۶ استان خواهیم ساخت که اولویت با ایتام است.

پرداخت سبد کالا به مددجویان تا هفته آینده

فتاح گفت: توزیع سبد کالا به عنوان عیدی آخر سال است و بنابر دستور رئیس جمهور تا یک هفته آینده برای هر خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت می شود.

وی خاطرنشان کرد:امسال توانسته‌ایم ۴۷۰ میلیارد تومان وام روستایی به مددجویان پرداخت کنیم و برای سال آینده نیز ۲ هزار میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره با افزایش ۳۵ درصدی کمک‌های مردمی نسبت به سال گذشته گفت: بر اساس  گزارشی که راجع به جشن نیکوکاری داشته‌ایم کمک‌ها در این زمینه رشد ۵۰ درصدی را نشان می‌دهند.

فتاح یادآور شد: تاکنون ۵ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی توسط کمیته امداد ساخته و به مردم زلزله زده کرمانشاه تحویل داده است همچنین ۲۰۰ واحد باقیمانده است که تا خرداد ماه آماده می‌شود لذا مددجویان بدون پرداخت هزینه در این منازل ساکن می‌شوند.

اختصاص وام ۵ میلیاردی

وی گفت: ۵ میلیارد تومان وام ضروری برای مددجویاندر نظر گرفته شده است که هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن را پرداخت و حدود ۳۰۰ هزار وام امسال پرداخت می‌شود.

فتاح با اشاره به اینکه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، گفت: سال گذشته ۲۰ درصد خدمات کمیته امداد برای افراد غیرمددجو بوده است که امسال این میزان به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه از فروردین سال آینده مستمری مددجویان ۲۰ افزایش می‌یابد، عنوان کرد: ردیف اصلی بودجه کمیته امداد ۱۵ درصد و بودجه تبصره ۱۴، ۲۰ درصد اضافه شده است و وام اشتغال از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

فروش ساختمان سوهانک به کجا رسید؟

فتاح عنوان کرد: مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان را به صورت نقدی و پیش‌پرداخت برای فروش ساختمان سوهانک کمیته امداد دریافت کردیم و تصمیم گرفته شد که هر ۶ ماه یک بار نیز یک چک ۱۰۰ میلیارد تومان به کمیته امداد پرداخت شود که نوبت بعدی چک تیر ماه سال آینده است و ما نیز ۴۰۰ میلیارد تومان از آن را در صندوق امداد ولایت سپرده‌گذاری کردیم.