به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، نتایج تازه‌ترین مطالعات نشان داده است، زنان چاق در معرض تومورهای بزرگ‌تر هستند و به علت تشخیص دیرهنگام روند درمان در آنها سخت‌تر از سایرین پیش می‌رود.

به گفته محققان سوئدی، به علت تراکم زیاد چربی یافتن تومور در بدن زنان چاق سخت‌تر است و احتمال اینکه آنها متوجه اختلالی در بدن خود نشوند، بسیار زیاد است.

پژوهشگران همچنین باور دارند، تومورهای سرطانی در افراد چاق به خصوص زنان با سرعت بیشتری رشد می‌کنند؛ به همین منظور زنان چاق و دچار اضافه‌وزن به منظور پیشگیری از ابتلا یا حتی پیشگیری از پیشرفت بیماری باید مرتبا برای غربالگری اقدام کنند.

این تحقیق تأکید می‌کند، زنانی که دچار چاقی و یا اضافه وزن هستند اگر مبتلا به سرطان سینه شوند، تا بزرگ شدن تومور، پزشک قادر به تشخیص آن نخواهد بود؛ ضمن اینکه اضافه‌وزن یک معیار خطرناک در ابتلای زنان به سرطان سینه شناخته می‌شود.

مطالعات محققان دانشگاه سوئد نشان می‌دهد، رشد سلول‌های سرطانی در بافت چربی سریع‌تر است و به همین دلیل، رشد سرطان سینه تهاجمی در زنان دچار اضافه‌وزن بیشتر دیده می‌شود.

دکتر فریدیک، محقق ارشد این پژوهش از مؤسسه کارولینسکا می‌گوید:‌ «زنان دارای شاخص توده بدنی بالا باید فواصل زمانی کوتاه‌تر را برای غربالگری خود در نظر بگیرند».

سرطان سینه شایع‌ترین نوع سرطان در بین زنان است؛ از ابتدای سال ۲۰۱۷، بیش از ۲۵۰ هزار مورد سرطان سینه تهاجمی و حدود ۶۳ هزار و ۴۱۰ مورد سرطان سینه غیر تهاجمی در ایالات متحده آمریکا ثبت شده است.(فارس)