به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) محمدعلی افشانی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران سوگندنامه خود را در حضور نمایندگان مردم در شورا به عنوان شانزدهمین شهردار پایتخت قرائت کرد.

در ۲۳ اردیبهشت ماه سال جاری محمدعلی افشانی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد. ۳ روز بعد حکم افشانی به عنوان شهردار تهران از سوی رحمانی فضلی وزیر کشور صادر شد و در جلسه عصرگاهی که با حضور استاندار، محسن هاشمی رئیس شورای شهر و امینی نائب رئیس شورای شهر برگزار شد حکم وی داده شد و افشانی به عنوان شهردار شانزدهم تهران به بهشت رفت و امروز نیز با قرائت سوگندنامه رسماً کار خود را در شهرداری تهران آغاز کرد.

در متن سوگند نامه شهردار تهران آمده است:من به عنوان شهردار منتخب شورای پنجم شهر تهران، ری و تجریش در پیشگاه قرآن کریم و در برابر شورای شهر و شهروندان گرانقدر تهران به پروردگار یکتا سوگند یاد می‌کنم که:

۱. در اجرای تمامی ماموریت های محوله، همواره خداوند بزرگ را شاهد و ناظر بر اعمال و رفتار خویش بدانم.

۲. برای انجام هرچه بهتر وظایف خود تمام دانش و تجربه خویش را با انتخاب همکاران و مدیرانی امین، پاکدست و شایسته توامان بکار گیرم.

۳. با بهره مندی از خرد جمعی و با تکیه بر اصل مشارکت مردم در امور، برای نیل به اهداف و برنامه های توسعه پایدار شهری شرایط مناسب را فراهم سازم.

۴. در راستای شفافیت بخشی به امور، پاسخگویی به افکار عمومی، توجه به جریان آزاد اطلاعات، پذیرش نظارت جامع و اجرای کامل مصوبات قانونی شورای محترم را نصب العین قرار دهم.

۵. عدالت در توزیع منابع و اغتنام فرصت ها، رعایت صرفه و صلاح جامعه و مبارزه با فساد و خودکامگی را سرلوحه فعالیت های خود و همکارانم قرار دهم.

 

بر اساس این گزارش، در اسفند سال ۹۶ محمد علی نجفی بعد از گذشت ۷ ماه از شروع به کار خود در شهرداری تهران به دلیل بیماری استعفا داد و مکارم معاون مالی اداری شهرداری تهران مدتی سرپرست شهرداری شد.اعضای شورای شهر پس از کش و قوس های فراوان بالاخره با ۱۹ رای افشانی را راهی بهشت کردند.

همچنین محمد علی افشانی روز گذشته با معاونان نجفی جلسه گذاشت و از آنها خواست که برنامه های خود را تا پایان هفته ارائه کنند.

وی همچنین با بیان اینکه تنوع قومی در تهران، فرصتی است که می تواند به همگرایی و انسجام ملی کمک کند، تصریح کرد: باید حقوق همه ادیان، مذاهب و اقوام ساکن در تهران را به عنوان شهروندانی که در این شهر زندگی می کنند، پاس بداریم و به همه آنها خدمت کنیم.

افشانی با بیان اینکه مهم ترین کاری که در دوره مدیریتی ام در ۴ دهه گذشته انجام داده ام، تهیه و تدوین شناسنامه فنی ساختمان برای تمامی مدارس ایران بوده است، تصریح کرد: باید برای تمامی ساختمان های مهم شهر، شناسنامه فنی تهیه کنیم تا از استحکام آنها در مقابل حوادث اطمینان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی را به صورت جدی دنبال می کنیم، ضمن اینکه موضوع هوشمندسازی شهر نیز موضوعی بسیار حیاتی است، اظهار کرد: موضوع دوم، نوسازی بافت فرسوده و ناپایدار شهری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

افشانی با بیان اینکه موضوعاتی همچون حفظ و تملک باغات نیز باید به صورت جدی دنبال شوند، تصریح کرد: اولین و مهم ترین نقطه بروز فساد، عدم حاکمیت قانون است و قانون و عدالت باید مبنای عملمان باشد.

وی با اشاره به خبری که اخیراً در خصوص جذب بدون ضابطه نیروی انسانی در یکی از سازمان های شهرداری تهران منتشر شده است، اظهار کرد: برای جذب و تعدیل نیروی انسانی باید ضابطه داشته باشیم.

افشانی با بیان اینکه هماهنگی و تحکیم ارتباطات با حاکمیت، دولت، مجلس، قوه قضاییه، مردم و رسانه ها ضروری است، تصریح کرد: شعار سال یعنی «حمایت از کالای داخلی» باید مو به مو اجرا شود و مدیریت شهری در جهت تقویت تولید داخلی حرکت خواهد کرد.