به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، پیرحسین کولیوند با بیان اینکه از ابتدای اسفند تا ساعت ٢١ امشب، ۹۳۰نفر در کشور دچار مصدومیت ناشی از حوادث سه‌شنبه پایانی سال شده‌اند، اظهار کرد: از این تعداد ٩٠ درصد را مردان و١٠ درصد را زنان تشکیل داده‌اند و ۳۰۷ نفر از مصدومان نیز عابران پیاده بودند.

وی با تاکید براینکه ۵۱۶ نفر از مصدومان مربوط به حوادث امروز بوده‌اند، ادامه داد: تا کنون ٩٠ نفر از مصدومان در مراکز درمانی بستری شده‌اند که ٣٩ نفر از آنها مصدومان امروز بوده‌اند، از این تعداد  ۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند

سرپرست اورژانس کشور افزود:  ٢۶ درصد از مصدومان دچار سوختگی شده‌اندکه از این میزان ۳۵ درصد از ناحیه دست،‌ صورت و چشم دچار مصدومیت شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیشترین گروه سنی که دچار مصدومیت شده اند، ۶ تا ٢٠ سال دارند، عنوان کرد: امروز در تهران ۲۳۶ نفر شامل ۵۱ زن و ۱۸۵ مرد دچار آسیب‌های ناشی از حوادث شب چهارشنبه‌سوری شدند.

کولیوند خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶۸ نفر دچار سوختگی دو و سه و ۳ نفر نیز دچار قطع عضو شدند، ۱۸ نفر از مصدومان نیز دچار شکستگی شدند.

وی اضافه کرد: تا کنون در اثر حوادث چهارشنبه‌سوری ۳ نفر در شهرهای تهران، همدان و زنجان جان خود را از دست‌ داده‌اند.

بر اساس این گزارش ۷۴ نفر از مصدومان مراسم چهارشنبه سوری به دلیل مصدومیت در ناحیه چشم به بیمارستان فارابی تهران مراجعه‌کرده‌اند، همچنین ۷ نفر از ماموران اورژانس، ۲ نفر از نیروهای آتش‌نشانی و یک مامور نیروی انتظامی در این حوادث دچار مصدومیت شدند.

جلال ملکی سخنگوی آتش‌نشانی تهران نیز در این‌باره گفت: از صبح امروز تا کنون ۳ حادثه مربوط به مراسم چهارشنبه‌سوری رخ داده است که توسط نیروهای اورژانس کنترل و مهار شد، یک مورد از این حوادث مربوط به ساعات شروع مراسم و دو مورد نیز مربوط به ساعاتی پیش از شروع مراسم بوده است.

گفتنی است،استان‌های تهران، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی و شرقی بیشترین حوادث و مصدومان  را داشته‌اند.