شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
بازدید: 107

۸۰ درصد داروهای کشور تولید داخل هستند

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، اکبر ترکی با اشاره به دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی گفت: دستاوردهای ایران اسلامی در طول ۴۰ سال اخیر بسیار مشهود است؛ اگر بخواهیم در حوزه ی زیرساخت‌های جاده ای کشور را با قبل از انقلاب مقایسه  کنیم؛ پیشرفت‌های فراوانی داشتیم به گونه‌ای که در آن زمان راه‌های شهرستان‌های زیادی از آسفالت برخوردار نبودند اما در حال حاضر اکثر جاده‌های روستایی کشور هم آسفالت شده‌اند.

وی افزود: در بحث راه آهن پیشرفت چندین برابری  نسب به قبل از انقلاب داشتیم به گونه ای که بیشتر شهرهای کشور به راه آهن متصل شده‌اند.

ترکی به پیشرفت‌های کشور در حوزه ی پزشکی اشاره کرد و گفت: در بحث بهداشت ودرمان زمانی پزشکان هندی و پاکستانی در کشور آن هم به‌ندرت در سطح شهرستان‌های کوچک وجود داشت؛ اما در حال حاضر از نظر پزشکی جزو رتبه‌های برتر در خاورمیانه وحتی جهان هستیم  چراکه هیچ عمل جراحی وجود ندارد که پزشکان ما نتوانند آن را در کشور انجام دهند.

این نماینده مجلس دهم افزود: در حال حاضر عمل پیوند قلب، پیوند کبد و بسیاری از پیوندهای دیگر در دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف کشورمان صورت می‌پذیرد.

نماینده فریدن، فریدون شهر، چادگان، بویین و میاندشت، به تولید دارو در کشور اشاره و تصریح کرد: داروهای کشورمان قبل از انقلاب به هر نحوی وارداتی بوده‌اند اما در حال حضر ۸۰ درصد داروهای کشور تولید داخل هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: داروهای زیادی را به کشورهای روسیه، ترکیه و همچنین کشورهای دیگر صادر می‌کنیم.

وی به پیشرفت‌های ایران اسلامی در حوزه‌های علم و فناوری اشاره و اظهار کرد: در حوزه علم وفناوری به‌ویژه انرژی  هسته‌ای، قدرت نظامی و موشکی پیشرفت‌هایی نسبت به قبل از انقلاب قابل قیاس نیستند و پیشرفت چشمگیری در این ۴۰ سال اخیر داشتیم.

ترکی تصریح کرد: ما اگر به قدرت علم وفناوری و همچنین توانمندی‌های جوانان کشورمان اطمینان دهیم؛ قطعا وضعیت بسیار بهتری را در کشور خواهیم داشت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات اقتصادی که در حال حاضر گریبانگیر کشور شده است وتحریم‌ها یی که به مردم فشار وارد می‌کند. امیدوار هستیم در آینده‌ای نه چندان دور با پیش بینی‌هایی که شده به پیشرفت‌های خوبی در حوزه اقتصادی به دست آوریم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of