به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از خانه ملت، محمدنعیم امینی افزود: مجمع خیرین سلامت و سایر خیرینی که در این زمینه فعالیت دارند، تا امروز در حد امکانات و مقدوراتی که دارند، عملکرد قابل قبولی را داشته‌اند، ما هم باید تلاش کنیم در بحث قانونگذاری و حتی برون‌سپاری خدمات دست آنها را بگیریم.

وی ادامه داد: ما برای بودجه سال ۹۷ پیشنهاداتی را ارائه کرده‌ایم مبنی بر اینکه شاید بتوان با واگذاری برخی از طرح‌های نیمه تمام وزارت بهداشت به خیرینی که در حوزه سلامت فعال هستند، پروژه‌های نیمه تمام بیمارستانی را در زمان کوتاه‌تری به بهره‌برداری رساند.

وی تصریح کرد: ما حدود هشتاد و یک هزار تخت بیمارستانی قبلی داشتیم که بیست و یک هزار تخت را به تازگی به آن اضافه کرده‌ایم، بر اساس برآورد صورت ‌گرفته تخمین‌زده می‌شود حداقل حدود چهل هزار تخت بیمارستانی نیاز به بازسازی فوری دارند، از سوی دیگر برآوردهای صورت‌گرفته نشان می‌دهد، هزینه بسیاری از این بازسازی‌ها بالاتر از خرید تخت جدید خواهد بود.

امینی ادامه داد: هم‌اکنون فضای کمیسیون بهداشت و درمان، کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ و مجلس برای تحقق این مهم مساعد است، علاوه بر این یک فراکسیونی نیز تحت عنوان خیرین سلامت در مجلس داریم که سعی می‌کنیم در آن هم دغدغه‌ها و مشکلاتی را که احتمالا در مسیر خیرین برای اجرای طرح‌های نیمه تمام بیمارستانی وجود دارد، مورد نظر قرار دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: در هر حال مشارکت خیرین امر پسندیده و اثرگذاری در جهت رفع مشکلات حوزه سلامت است، ضمن اینکه یکی از بهترین محل‌هایی که بتوان از ظرفیت خیرین در آن استفاده کرد، علاوه بر آموزش و پرورش همین حوزه سلامت است.