دکتر علی حیدری در گفتگو با طبنا (خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب افزود: بعد از اربعین ۹۷ که نسبت به سال‌های قبل با پیشرفت‌های چشمگیری همراه بود برنامه اربعین ۹۸ را نیز در حال حاضر شروع کرده‎‌ایم همچنین مصاحبه نیروهای خدمات، فوریت‌ها و متخصصان را برای اربعین ۹۸ انجام داده‌ایم.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت ادامه داد: در هفته‌های آینده مصاحبه نیروهای انتظامات، نیروهای نقلیه، پرستاران، پزشکان متخصص جهت اربعین ۹۸ انجام می‌گیرد و انشاالله تا قبل از پایان سال ۹۷ نیروها مشخص می‌شوند.

حیدری تاکید کرد: نیروهای پذیرش شده در مرکز پزشکی حج و زیارت در سال ۹۸ وارد عراق می‌شوند و مباحث مربوط به آمادگی‌های و مقدمات لازم، داروهای مورد نیاز و تفاهم‌نامه‌ها را نیز انجام می‌دهیم تا بتوانیم در سال آینده منسجم‌تر و بهتر از سال‌های گذشته عمل کنیم.

وی عنوان کرد: مرکز پزشکی حج و زیارت ایران  به دنبال چهار پروژه مشترک با کشور عراق است که شامل درمانگاه مشترک، ساخت بیمارستان با کمک سرمایه‌گذاران خارج از جمعیت و توریسم پزشکی با هلال احمر عراق می‌شود تا در این زمینه بتوانیم  با استفاده از پتانسیل کشور عراق امکاناتی را فراهم کنیم تا بیماران عراقی را که تمایل به درمان در ایران دارند با سازو کاری مناسب به کشورمان آوریم.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به کمبود سرم در کشور عراق گفت: با همکاری جمعیت هلال احمر ایران و عراق تصمیم داریم تا کارخانه سرم‌سازی را در این کشور راه‌اندازی کنیم.