به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از خانه ملت، سهیلا جلودارزاده در واکنش نسبت به ابراز نگرانی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از بالا رفتن سن ازدواج مددجویان گفت: البته بالا رفتن سن ازدواج تنها محدود به این قشر نشده و اتفاقی است که در کل کشور افتاده است، اما در مورد مددجویان به ویژه دختران هم برای حکومت و هم دولت نگران‌کننده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در تشریح دلیل نگرانی حکومت و دولت از بالا رفتن سن مددجویان دختر کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: این افراد از توانایی لازم برای تامین هزینه‌های زندگی خود برخوردار نیستند و در این شرایط کفالتشان برعهده حکومت جمهوری اسلامی و پرداخت نفقه آنها تا قبل از ازدواج نیز برعهده دولت خواهد بود.

وی افزود: البته نباید این طرز تفکر بر جامعه حاکم شود، که عدم‌ ازدواج هر فردی که تحت پوشش یک نهادی قرار دارد، هزینه ای را بر کشور تحمیل می‌کند بنابراین از این جهت نیاز به اقدامات کارشناسانه احساس می‌شود چراکه کمترین آسیب بی‌پناه ماندن آنها ابتلا به افسردگی است.

جلودارزاده با اشاره به نقش قانونگذاران در کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد: هم‌اکنون نمایندگان فعال در تمام کمیسیون‌های مجلس باید برای اجرای دقیق برنامه ششم توسعه در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی متحد شوند، تا بتوانیم در پایان ششمین برنامه پنج ساله توسعه، شاهد کاهش این آسیب‌ها در سطح جامعه باشیم، چراکه نادیده گرفتن آن می‌تواند هزینه‌های بسیاری را برای کشور به همراه داشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآورشد: آنچه مسلم است هر کدام از آسیب‌های اجتماعی می‌تواند دیگر آسیب‌ها را نیز به همراه داشته باشد، کما اینکه بیکاری منتهی به فقر و فقر نیز منجر به بروز طلاق، اعتیاد و سایر ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.