به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، زهرا عبدالهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری هفته سلامت در ایران با موضوع «پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا» اظهار کرد: درحال حاضر علاوه بر آموزش و مشاوره در پایگاه‌های سلامت و مراکز جامع، بحث مکمل یاری‌ها نیز مطرح است.

عبداللهی خاطرنشان کرد: به لحاظ کمبود برخی ریزمغذی‌ها در گروه‌های سنی در معرض خطر، این افراد باید مکمل‌هایی را دریافت کنند که در حال حاضر مکمل یاری ریز مغذی‌ها به صورت رایگان از طریق پایگاه‌های سلامت انجام می‌شود.

وی درخصوص ارائه مکمل‌ها و ریزمغذی‌ها به گروه‌های هدف گفت: گروه‌های آسیب پذیر بر اساس بخشنامه‌های موجود با مراجعه به خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت مکمل ویتامین D، مکمل های قطره آهن، قطره AD و مولتی ویتامین برای تمام کودکان زیر دو سال به صورت رایگان دریافت می‌کنند و این برنامه در جهت دسترسی آحاد مردم به مکمل های مورد نیاز صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت یادآور شد: زنان باردار و شیرده نیز تحت پوشش برنامه‌های مکمل یاری هستند و قرص های آهن، مولتی ویتامین حاوی ید و اسید فولیک به صورت رایگان دریافت می‌کنند.