حضور فعال و موفق دبیر کل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران طی روزهای گذشته در بطن حوادث غیر مترقبه رخ داده در سطح کشور  از موارد مثبت در کارنامه این نهاد مردمی طی ماه های گذشته محسوب می شود.

کسانی که در جریان جزییات اقدامات هلال احمر در حادثه سیل سیستان و بلوچستان و یخبندان مازندران و گرد و خاک خوزستان هستند به خوبی می دانند که موفقیت در اجرای رسالتهای انسان دوستانه این نهاد مردمی با مدیریت دبیر کل جمعیت هلال احمر چه موجی از خوش نامی و اعتبار را برای این نهاد مردمی در بین مردم  و البته رضایت در محضر حق تعالی به همراه داشته است و جمعیت هلال احمر با توجه به دیدگاه اصولی نظام در  امداد رسانی و کمک به  مردم  سرلوحه اقدامات خود قرار داده است.

 

جمعیت هلال احمر همچنان خدمت رسانی به مردم را با شرایط سخت بودجه ای  ادامه می دهد و این در حالیست که این نهاد مردمی  بر خلاف تصور عموم یک نهاد بسیار راهبردیست و اهمیت اقتصادی و مخصوصا امنیتی آن باعث شده است در انتخاب مدیران این نهاد مردمی  که باید مورد تایید دولت و بزرگان نظام باشند وسواس خاصی به خرج داده شده است.

 

 

اما متاسفانه در این مدت شاهد بودیم به خاطر فضای مغشوش سیاسی کشور که معلول نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری بوده است ، گاه برخی سیاسیون با بی مبالاتی سعی در به حاشیه کشاندن این نهاد مردمی  به بهانه حمله به دولت داشته اند.

 

 

واقعا بی انصافی بود که عده ای تبلیغ و تلاش جمعیت هلال احمر در امداد رسانی به مردم سیل زده سیستان  مورد بی توجهی قرار دهند ،آری خدمات ارزنده امدادگران  ایثارگر و از جان گذشته در عرصه سترگ فعالیت های نهضت بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر بر همگان هویداست و کیست که جز با نگاهی فراخ به آن ننگرد و به جایگاه رفیع آنها قبته نخورد.

 

سخن در مورد نازنین جانانی است که سودای نام و نان ندارند و در راه بشردوستی و کمک به هم نوع خود گام می نهند؛ وتو نیک می دانی که در جاده لایتناهی خدمت به هم نوع مستمند، نمی توان این گونه اندیشید. روی سخن پیش رویِ خوبانی است که حضورشان اشارتی است پیامبرگونه که شاید دردمندی به دستانشان، دخیل بسته باشد.

 

لذا به جاست که جریان های سیاسی در برخی امور احساس مسوولیت بیشتری به خرج دهند و از به حاشیه کشاندن نهاد حساسی مثل هلال احمر خودداری کنند، تا این هلال احمر همانگونه تا به حال نشان داده است و با پیشرفت هایی که انتظار میرود مدیریت قدرتمند جدید حاصل کند به بهترین شکل ممکن به خدمات خود در سطح کشور ادامه دهد و نقش بسیار حیاتی خود را در زمان بروز بحرانهای بزرگ و کوچک ایفا نماید.

 

امیرطاهر حسین خان/ مدیر روابط عمومی سازمان داوطلبان