به گزارش خبرنگار طبنا (خبرگزاری سلامت)، مهندس روبرت نیسان در نشست خبری اولین جشنواره و نمایشگاه ایمنی و آتش‌نشانی اظهار کرد: ایمنی در گذشته به معنای کلاه و کفش ایمنی بود اما امروزه به معنای ایمنی و بهداشت فردی و گروهی و به عبارتی بهداشت محیط و حرفه‌ای، لوازم و اتصالات آتش نشانی و سیستم اعلام و اطفای حریق است.

وی با بیان اینکه تمام خدمات و تجهیزات ما مطابق با استانداردهای بین‌المللی است، افزود: استقرار نظام‌های مدیریتی بهداشت، ایمنی آتش‌نشانی و محیط زیست در واحدهای ما مستقر هستند.

مدیرعامل شرکت صنایع ایمنی و اطفای تهران خوشبختانه امروزه به مسائلی همچون بهداشت، ایمنی فنی، آتش نشانی و محیط زیست توجه بیشتری از طرف کارفرماها صورت می‌گیرد تا مردم جامعه ما کمتر دچار حوادث ناگوار شوند بنابراین روز به روز این فرهنگ در جامعه ما پررنگ‌تر می‌شود اما اطلاع‌رسانی در زمینه ارتقا فرهنگ ایمنی و آتش‌نشانی باید بیشتر شود.

نیسان ادامه داد: افراد جامعه، مسئولان، کارفرمایان، فروشندگان و افراد استفاده کننده از تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی باید آگاه شوند که در صنعت پتروشیمی، نفت و صنعت نیروگاه‌های کشور در ارتباط با مبحث بهداشتی ، آتش نشانی و محیط زیست چه می‌گذرد و تا دچار حوادث ناگوار نشویم.

وی خاطر نشان کرد: کارفرمایان در خصوص ایمنی و آتش نشانی اطلاعات کافی دارد اما نقش این مباحث و انعکاس آنها آنچنان که باید توسط نهادهای مسئول انجام نمی‌گیرد بنابراین رسانه‌ها باید گام‌های موثری در جهت ارتقا آگاهی مردم در خصوص ایمنی و بهداشت بردارند.

مدیرعامل شرکت صنایع ایمنی و اطفای تهران گفت: مبحث ایمنی ما در اصل نسبی است و بین صفر تا صد باید باید انتخاب شود چراکه زمانی در فروشگاه‌ها و منازل مسکونی اصلا خاموش کننده‌ای ساده وجود نداشت بنابراین حوادث‌ها بسیار زیاد بود اما در حال حاضر مردم می‌دانند که در مجتمع‌های مسکونی حداقل خاموش کننده‌ها باید وجود داشته باشند.

نیسان ادامه داد: تقریبا همه می‌دانند در یک مجتمع مسکونی حداقل باید خاموش کننده‌های دستی وجود داشته باشند همچنین آب تحت فشار نیز باید در یک مجتمع مسکونی وجود داشته باشد که بتوان در شرایط اضطراری آتش سوزی به وجود آمد مانع از گسترش این آتش سوزی شوند.

وی عنوان کرد: برای نخستین بار  در ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه سال جاری از ساعت ۹ تا ۱۸ در مجتمع تجاری و اداری نگین رازی بازارچه ایمنی و آتش نشانی برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند در این بازارچه شرکت کنند و مشاورهای ایمنی و آتش نشانی را نیز دریافت کنند.