به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر سید مرتضی طباطبایی اعلام کرد: در مرکز جامع اهدای خون وصال طبق روال سال‌های گذشته سه‌شنبه بیست و هفتم شهریور مصادف با شب تاسوعا تا ساعت ۲۲، روز تاسوعا از ۸ صبح تا ۱۲ شب و روز عاشورا از ۷ صبح تا ۱۰ شب داوطلبان اهدای خون پذیرش می‌شوند.

وی با اشاره به راه‌اندازی دو مرکز جامع در شرق و غرب تهران در ماه های گذشته، گفت: مراکز جامع اهدای خون ستاری و تهرانپارس روز تاسوعا از ۸ صبح الی ۱۲ شب و روز عاشورا از ۷ صبح تا ۸ شب فعال هستند.

دکتر طباطبایی با بیان اینکه دو مرکز جامع در شهرری و پل صدر در منطقه یک تهران به تازگی آماده بهره‌برداری شده اند، افزود: این دو مرکز در تاسوعا از ۳ عصر الی ۱۲ شب و در عاشورا از ۷ صبح الی ۸ شب دایر می‌باشند.

مدیر‌کل انتقال خون استان تهران با یادآوری اینکه پلاسما ماده اولیه تهیه بسیاری از داروهای حیاتی است، خاطر نشان کرد: در سه مرکز وصال، تهرانپارس و ستاری علاوه بر اهدای خون امکان اهدای پلاسما نیز وجود دارد و افراد می‌توانند بدون نوبت پلاسما اهدا کنند.

وی همچنین اظهار کرد: یک مرکز سیار اهدای‌خون در پیشوای ورامین نیز به نشانی «خیابان امام خمینی، ابتدای بلوار شهید مهتدی، جنب هیات کاشی ها» تاسوعا از ساعت ۱۵ الی پایان مراسم و عاشورا از ساعت ۷ صبح الی ۳ عصر پذیرای عزاداران حسینی در این منطقه خواهد بود.