شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
بازدید: 126

فضای مجلس نسبت به « سعید نمکی» مثبت است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد نعیم امینی فرد اظهارکرد: آقای‌هاشمی‌وزیر سابق بهداشت، عملکرد بسیار درخشانی در این وزارت خانه داشت اما به هر دلیلی امکان استفاده از خدمات ایشان برای دولت مقدور نبود. در مورد آقای نمکی نیز به نظر می‌رسد با توجه به سوابق ایشان در سطوح مختلف وزارت بهداشت، تجارب ایشان در دانشگاه علوم پزشکی، معاونت بهداشت و درمان و معاونت علمی‌و فرهنگی سازمان برنامه، ایشان گزینه مناسبی برای تصدی وزارت بهداشت باشد.

نماینده مردم ایرانشهر با بیان این‌که «نمایندگان در جریان تدوین برنامه ششم با نظریات سعید نمکی آشنا شدند، یادآور شد: در اوضاع فعلی با توجه به اینکه ایشان احاطه کافی روی مسائل بودجه‌ای دارند و سوابق مرتبطی هم در این زمینه دارند، به نظر می‌رسد بتوانند به خوبی وزارت بهداشت را اداره کنند.

امینی فرد در عین حال گفت: اینکه ما فکر کنیم یک وزیر در دوره کمتر از سه سال می‌تواند تمام مشکلات ما را برطرف کند با واقعیت همخوانی ندارد. اما می‌توان به گونه‌ای سیاست گذاری کرد که چند مشکل عمده در این دوره حل شود. به شرط اینکه شخص آقای رئیس جمهور و سازمان برنامه حمایت لازم را از ایشان داشته باشند و مجلس هم همچنان که از وزرای پیشین حمایت کرده از آقای نمکی هم حمایت کند و منابع کافی را در اختیار ایشان بگذارد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت تداوم طرح تحول سلامت از سوی وزیر جدید بهداشت با بازنگری و رفع نواقص این طرح تاکید کرد و یادآور شد: ما معتقدیم حتماً مشکلات وزارت بهداشت در پایان این دوره کمتر خواهد شد.

وی اظهار کرد: فضای کلی مجلس نسبت به آقای نمکی مثبت است اما نیاز به تعامل با فراکسیون‌های سیاسی و تخصصی هم وجود دارد تا نمایندگان نقطه نظرات خود را به ایشان منتقل کنند.(ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of