به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از دیلی میل، محققان استرالیایی پس از بررسی ۱۵۰۰۰ داوطلب مجرد و متاهل به مدت ۱۰ سال، به این نتیجه رسیدند که افراد متاهل، حتی با وجود سبک زندگی سالم‌تر و خوردن میوه و سبزیجات بیشتر، از افراد مجرد چاق‌تر می‌شوند.

یکی از این محققان می‌گوید زوج‌هایی که به یکدیگر علاقه دارند و زندگی در کنار هم را انتخاب کرده‌اند، به دلیل اینکه دیگر برای جذب یکدیگر نیازی به لاغر و جذاب به نظر رسیدن ندارند و در خوردن غذاهای پرچرب و شیرین، احساس آرامش بیشتری می کنند. این شرایط زمانی که صاحب فرزند می‌شوند، بدتر هم می‌شود. زیرا دائم غذاهای باقیمانده آنها را هم می‌خورند. البته پرخوری آنها دلایل دیگری هم دارد.

محققان در گذشته معتقد بودند، عصرهای گرم و دنجی که عشاق، کنار هم هنگام تماشای تلویزیون می‌گذرانند و در همان حال مشغول خوردن خوراکی‌های مختلف می شوند، یکی از دلایل اصلی این چاق شدن است. اما  تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اضافه وزن آنها ناشی از سبک زندگی ناسالم نیست. بیشتر داوطلبان مورد مطالعه میوه و سبزیجات بیشتری مصرف می کردند و البته به سراغ غذاهای حاضری، نوشیدنی‌های مضر و حتی سیگار هم نمی‌رفتند. دلیل اصلی این است که آنها در کنار هم از انواع غذاها در حجم بیشتری مصرف می‌کنند.

به گزارش طبنا، رفتار اجتماعی در ازدواج باعث می‌شود که زن و شوهر، زمان‌های بیشتری کنار هم نشسته و به خوردن خوراکی های مختلف مشغول شوند. آنها بدین ترتیب قصد دارند رابطه‌شان را حفظ کرده و عمر آن را طولانی کنند.

مترجم: نادیا زکالوند