به گزراش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسن روحانی صبح سه شنبه در بدو ورود به کرمانشاه در فرودگاه شهید اشرفی اظهار کرد: دیدار با مردم قهرمان استان کرمانشاه همواره از آرزوهای من بوده است اما دلم نمی‌خواست در چنین شرایطی که مردم دچار آسیب شده‌اند، این دیدار رخ دهد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه بتواند در روزهای خوش و روز افتتاح طرح‌ها به کرمانشاه سفر کند، افزود: مردم این دیار همواره مرزداران خوبی برای کشور بوده‌اند.

دکتر روحانی ادامه داد: هدف من از سفر به کرمانشاه علاوه برعرض سلام به مردم این استان و ابراز همدری با آن‌ها، ابلاغ پیام تسلیت ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی هم بوده است.

رئیس‌جمهوری همچنین این اطمینان خاطر را به مجروحان زلزله کرمانشاه و کسانی که خانه و کاشانه خود را از دست داده‌اند، داد که دولت همه توان خود را برای بهبود شرایط جسمانی و ساخت دوباره مسکن به کار خواهد بست و برای رفع مشکلات اقدام می‌کند.

وی مسئول اصلی اسکان زلزله‌زدگان و بازسازی منازل تخریب شده را بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: خوب است همه سمن‌ها و نهادهای مردمی نیز به این بنیاد برای ساخت سریع‌تر خانه‌های زلزله‌زدگان کمک کنند.

دکتر روحانی تاکید کرد: دولت نیز باید تسهیلات و کمک‌های بلاعوض در اختیار زلزله‌زدگان قرار دهد تا در حداقل زمان ممکن مردمی که دچار مشکل شده‌اند، سامان پیدا کنند.

رئیس‌جمهوری در ادامه از همنوایی و همراهی ملت ایران و استان کرمانشاه با زلزله‌زدگان قدردانی کرد و گفت: همه از همان دقایق ابتدایی وقوع این حادثه پای کار بودند و آسیب‌دیدگان را تنها نگذاشتند.

وی گفت: مقام‌های نظامی اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای هلال احمر، بنیاد مسکن، وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، نیرو، کشور، بهداشت و … نیز همگی با تمام توان و ظرفیت پای کار بوده‌اند.

روحانی تصریح کرد: باید از نیروهای امداد هوایی نیز به صورت ویژه قدردانی کرد که با حضور به موقوع خود امدادرسانی را تسهیل کردند چرا که بدون حضور آنها، این کار سخت می‌شد.

رئیس جمهوری در پایان ضمن قدردانی از کشورهایی که با دولت و ملت ایران ابراز همدری کردند، برای آسیب‌دیدگان شفای عاجل و برای درگذشتگان حادثه زلزله کرمانشاه علو درجات را از خداوند متعال مسئلت کرد.

دکتر روحانی پس از مصاحبه خود در فرودگاه کرمانشاه، برای بازدید میدانی عازم مناطق زلزله زده استان شد.(ایرنا)