به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از وبدا، دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در این جلسه از راه‌اندازی کمیته بازنگری داروهای پرهزینه و پرمصرف خبر داد و گفت: با تشکیل کمیته مشترک در دو حوزه درمان و غذا و دارو و بازنگری سیاست‌های دارو و تجهیزات پزشکی می‌توان در مدیریت هزینه‌ها گام موثری برداشت.

وی افزود: باید در مواردی که دارو گران و کمیاب است و برای بیمار مشکل ایجاد می‌کند؛ راهکار مناسب و منطبق بر منابع کشور و با هدف حمایت مالی از بیماران طراحی و اجرایی شود.

در ادامه جلسه نیز دکتر غلامرضا اصغری، رئیس سازمان غذا و دارو اظهارداشت: تدوین پروتکل‌های واحد در داروهای بیماران خاص، پانسمان‌های گران‌قیمت، تحت پوشش قراردادن داروها و تدوین راهنمای بالینی در بخش شیمی‌درمانی، اقدامی مثبت تلقی می‌شود.

گفتنی است که این نشست به منظور بررسی مشکلات موجود و با محوریت مدیریت وبرنامه‌ریزی برای بهبود نحوه توزیع، مصرف، حمایت مالی از بیماران و مدیریت بهینه بیماری‌ها و داروها و اقلام مصرفی در درمان آنها برگزار شد.

برگزاری نشست‌های مستمر کارشناسی و مدیریتی و اجرای پروتکل‌ها و آیین‌نامه‌های مشترک با تمرکز بر مدیریت بیماری‌های پرهزینه، دارو و ملزومات مصرفی گران‌قیمت از دیگر مصوبات این نشست بود.