به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)امیر کریمی با اشاره به حضور متخصصان خارجی جهت درمان جانبازان و ایثارگران در کشور افزود: این دو پزشک اردیبهشت امسال به ایران سفر می کنند.

وی اظهارکرد: جانبازان و خانواده شهدا و ایثارگران که از مشکل ستون فقرات و تومور مغزی رنج می‌برند، حداکثر تا پنجم اردیبهشت ‌ماه می ‌توانند جهت تشکیل پرونده به بنیادشهید مناطق خود مراجعه و یا با شماره تلفن ۴۲۶۸۴۳۵۱ ستاد جذب متخصصان و اعزام به خارج جانبازان تماس حاصل کنند.

به گزارش ایرنا، براساس سیاست های بنیاد شهید و امور ایثارگران، هرسال تعدادی از پزشکان برجسته از کشورهای مختلف برای درمان ایثارگران به ایران می آیند، تا از اعزام جانبازان، ایثارگران و خانواده های شهدا به دیگر کشورها جلوگیری شود و خدمات درمانی مورد نیاز را در داخل کشور دریافت کنند.

براساس جدیدترین آمار، مردم سربلند ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.

همچنین تعداد کل جانبازان در کشور ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر است که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر معادل ۵۹ درصد جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر معادل ۴۱ درصد نیز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر است.