دکتر پرویز طوسی در گفت‌وگو باطبنا(خبرگزاری سلامت) در ارتباط با دلایل ایجاد میخچه در بدن اظهار کرد: میخچه معمولا در قسمتی از پا که فشار زیادی بر آن وارد می‌شود به وجود آمده و سبب ضخیم شدن پوست و در نهایت درد در بیمار می‌شود.

این متخصص پوست خاطرنشان کرد: مشکلاتی که در استخوان پا وجود دارند نیز به عبارتی سبب به وجود آمدن میخچه می‌شوند که در این زمینه استفاده از پمادهایی که پزشک پیشنهاد می‌کند در رفع مشکل موثر است اما اگر مشکل حاد باشد و تغییر شکل استخوان به وجود آمده باشد یا میخچه استخوانی باشد در این زمینه با یک متخصص ارتوپد باید مشورت شود.

وی با اشاره به اینکه از مهمترین عارضه میخچه در پا ایجاد درد است، افزود: استفاده از کفی مناسب برای کفش مانع از تحت فشار قرار گرفتن پا می‌شود .وی با بیان اینکه به دلیل فشارهای مزمن و وزن بالا، اختلال آناتومیک در افراد مسن بیشتر است، تاکید کرد: اختلال آناتومیک در این افراد باعث بروز میخچه در کف پا می‌شود.

وی گفت: میخچه بیشتر بین دو انگشت ایجاد می‌شود و کفش‌های تنگ، بزرگ و پاشنه بلند به دلیل اینکه به پا و انگشتان فشار زیاد وارد می‌کنند باعث ایجاد میخچه پا می‌شود.

این متخصص پوست با اشاره به اینکه فشار کم در مدت زمان طولانی نیز باعث ایجاد میخچه می شود، بیان کرد: ایجاد درد، ناراحتی در کف پا، ناهنجاری‌های استخوانی و آناتومیکی و گاهی لنگیدن هنگام راه رفتن از عوارض میخچه پا است.