به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت )، مقیمی استاندار تهران با بیان اینکه ۴۱ درصد نزولات آسمانی نسبت به سال قبل کمتر است، گفت: البته احتمال دارد، باران بیاید و وضعیت بهتر شود اما براساس احتمال نمی‌شود تصمیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه در کشاورزی و صنعت و مصرف خانگی (آب شرب) باید دنبال راهکار بگردیم، گفت: ما تعهدی نسبت به چاه‌های غیرمجاز نداریم و بهترین زمان برای برخورد همین الان است. ۲۰۷ میلیون متر مکعب مربوط به چاه‌های غیرمجاز است. آنهایی که می‌شود را باید مجوز دهیم و تکلیفشان را روشن کنیم و آنهایی که می توان از فعالیت آن جلوگیری کرد را باید متوقف کنیم؛ دستور قضایی آن وجود دارد و مشکلی در اجرا نداریم.

استاندار تهران با اعلام اینکه دستگاه‌های دولتی و عمومی، پادگا‌ن‌ها و دستگاه‌های قضایی و انتظامی و شهرداری و …  باید در سال جاری ۲۰ درصد مصرف آب را تقلیل دهند، خاطرنشان کرد:  اداره آب و فاضلاب متعهد شده است که از اول اردیبهشت مصرف آب دستگاه‌ها را گزارش دهند. با مدیرانی که نتوانند این صرفه‌جویی را رعایت کنند، حتما برخورد می‌کنیم.

مقیمی با اشاره به اینکه شرایط آب عادی نیست و باید از قطره قطره آن حفاظت کنیم، افزود: کار فرهنگی سر جای خود، اما باید اقداماتی را برای حفظ آب در دستور کار قرار دهیم. مردم باید آب را مدیریت کنند و از هدر رفت آن جلوگیری کنند.(ایلنا)