به گزارش طبنا( خبرگزاری سلامت) از دیلی‌میل، میراکل و جورنی با وجود اینکه از قفسه سینه، شکم، کبد و بخشی از حفره‌های قلب تا ناف به هم چسبیده بودند، که به دوقلوی توراکو اومفالوپاگوس معروف‌اند، توانسته‌اند به طرز شگفت انگیزی مرگ را پس بزنند.

آنها وقتی فقط ۷ هفته داشتند تحت عمل جراحی قرار گرفتند. معمولا این نوع دوقلوها فقط ۵ تا ۲۵ درصد احتمال زنده ماندن دارند. با وجود این، پس از گذشت دو سال در بیمارستان آنها هنوز زنده هستند. یکی از دوقلوها- میراکل- می‌تواند از بیمارستان مرخص شود، زیرا او سریع‌تر از قل دیگری فرآیند بهبودی را طی می‌کند. اما هر دو کودک فاقد جناغ سینه هستند و بدون دستگاه تنفس نمی‌توانند نفس بکشند و یا به تنهایی غذا بخورند. آنها به جراحی‌های دیگری در آینده نیاز دارند.

جراحان هنگام جراحی مطمئن نبودند، نوزادان، زنده از اتاق عمل بیرون بیایند و عمل جراحی روی آنها که فقط ۷ هفته سن داشتند، ۸ ساعت طول کشید. مادر نوزادان، اسم میراکل( به معنای معجزه) را به این دلیل انتخاب کرد که شرایط این نوزاد بسیار بدتر از قل خود بود و مرگ او حتمی به نظر می رسید، اما او توانست زنده بماند و زودتر از خواهرش از بیمارستان مرخص شود.

به گزارش طبنا، از میان ۲۰۰هزار تولد، یک دوقلوی به هم چسبیده متولد می‌شود. اما فقط ۳۵ درصد از آنها بیش از ۱ روز زنده می‌مانند. بیش از ۷۰ درصد از این دوقلوها دختر هستند و سه برابر از پسرها می‌توانند در خارج از رحم شد کرده و زنده بمانند.

مترجم: نادیا زکالوند