به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر محمد بیات در حاشیه شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن جراحان دهان، فک و صورت اظهار کرد: هر ماه به طور متوسط در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران ۸۰ عمل جراحی در حوزه دهان، فک و صورت انجام می‌گیرد که بخش مهمی از این جراحی‌ها مربوط به حوادث یا تروما است.

وی با بیان اینکه جراحان فک و صورت ایران از نظر دانش بسیار قوی هستند، افزود:  در حال حاضر هیچ کمبودی در زمینه توانمندی جراحان نداریم البته مشکل ما در موضوع محدودیت امکانات نوین است که کمتر به آن دسترسی داریم.

بیات خاطرنشان کرد:‌در گذشته برخی از استان‌ها جراح دهان، فک و صورت نداشتند ولی در حال حاضر حداقل همه مراکز استان‌ها از این خدمات بهرمند شده‌اند.

رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت اضافه کرد:‌در حال حاضر هیچ نیازی به اعزام بیماران به خارج از کشور در حوزه جراحی دهان، فک و صورت نداریم و خوشبختانه موفقیت‌ها در این زمینه بسیار زیاد بوده است.

وی عنوان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت رشته جراحی دهان، فک و صورت بسیاری از خدمات آن تحت پوشش بیمه‌ نیست چرا که به دلیل گران‌قیمت بودن و یا اینکه جراحی زیبایی تلقی می‌شود، تحت پوشش این طرح قرار نگرفته است و تنها جراحی‌های کاربردی طرح تحول برای آنها اجرا شده است.