دکتر علی حیدری در گفت‌وگو با طبنا (خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم جهت خدمت‌رسانی بهتر برای اربعین سال ۹۸ در حال حاضر شروع شده است و پنجشنبه هفته جاری اولین  آزمون گزینش خدمات را آغاز می‌کنیم که شامل گزینش رده‌های مختلف خدمه، امدادگر، پرستار، پزشک، اورژانس کشور و سایر نیروهای مورد نیاز در حوزه دارویی است.

وی افزود: هفته آینده آزمون گزینش اولین گروه از خدمه به عراق را شروع می‌کنیم. برای مدیرعاملان جمعیت هلال احمر در سرار کشور و دستگاه‌های تابعه دعوت‌نامه ارسال شده است . همچنین سعی می‌کنیم تا قبل از سال ۹۷ کل نیروها را به جزو تعداد محدودی که شامل متخصصین می‌شوند در چارت این سازمان برنامه‌‌ریزی‌های لازم را برایشان انجام دهیم و در سال ۹۸ برنامه‌ریزی جهت پایگاه‌ها، اجرای هتل‌ها و سایر مکان‌ها را داشته باشیم.

معاون عتبات عالیات مرکزپزشکی حج وزیارت هلال احمر ادامه داد: در مورد مبحث دارویی حجاج نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم و امیدواریم در سال ۹۸ بتوانیم به مراتب بهتر از سال‌های گذشته خدمات لازم را به حجاج ارائه دهیم.

حیدری عنوان کرد: داروهایی که توسط سازمان حج و زیارت تهیه می‌شود عمدتا بین ۱۸ تا ۲۴ ماه اعتبار دارد. بنابراین اگر حتی در ماه‌های ابتدایی سال ۹۸ یعنی فروردین و اردیبهشت نیز داروها را تهیه کنیم باز هم مشکلی در استفاده از این داروها زمان اربعین به وجود نمی‌آید.

معاون عتبات عالیات مرکزپزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به اینکه ۲۸۰ قلم دارو که جزو فارموکپه عمومی است برای زائرین اربعین تهیه می‌شود، اضافه کرد: این داروها در عتبات و حج مورد استفاده قرار می‌گیرند و مبلغی حدود ۴ میلیارد تومان هزینه دارویی ما است.

حیدری خاطر نشان کرد: همان داروهای هر ساله مورد استفاده قرار می‌گیرد که به دنبال تامین آنها هستیم همچنین داروهایی بیمارستانی به لیست این داروها با توجه به حضور زوار به بیمارستان‌های عراق نیز ممکن است اضافه شود.