منوچهر جمالی سوسفی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌ طبنا (خبرگزاری سلامت) ضمن تبریک روز پرستار به تمامی‌ پرستارانی که سرکارند یا بازنشست شده‌اند، گفت: تعداد زیادی از پرستاران به دلیل کمبود نیرو در این بخش حجم بیش از اندازه‌ای کار را به دوش کشیده‌ و دچار فرسودگی‌های جسمی، خستگی، آسیب ستون فقرات، گردن و زانو و آسیب‌های روحی شده‌اند.

وی ادامه داد: این آسیب‌ها نتیجه شیفت‌های سنگین کاری مختلف است که بعضا پرستاران مجبورند علیرغم میل به علت کمبود نیرو چند شیفت پشت سرهم سرکار باشند که این اقدامات جای قدردانی دارد.

جمالی سوسفی درباره تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری هم توضیح داد: این موضوع و بسیاری از مشکلات پرستاران جزو موضوعاتی است که در کمیسیون بهداشت و جلساتی که با دولت داشتیم، تلاش شد تا مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌ گفت: امیدوارم که با جذب نیروی پرستاری بیشتر کار پرستاران در حد طبیعی و قانونی سبک شود یا حداقل در بخشی که برای یک پرستار دو برابر ساعت معمول کار تعریف شده اضافه کار در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: با توجه به سختی‌ها و مشکلاتی که گروه پرستاری دارند امیدوارم که در شرایط پیش رو این مشکلات با جذب نیرو، بهبود وضعیت دریافتی، تسویه مطالبات بازنشستگان گروه پرستاری و نظام‌مند شدن تعرفه خدمات پرستاری برطرف شود. ما با گروه پرستاری همراه هستیم و تلاش داریم که بتوانیم در کوتاه ترین زمان مشکلات این قشر زحمتکش جامعه را هرچه زودتر برطرف سازیم.