به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، با وجود خشکسالی سال‌های اخیر، قطعا بارش باران رحمت، اتفاق خوشایندی برای تک تک شهروندان است اما هم زمان با بارش نخستین قطرات باران، ترافیک پرحجم، دو چندان می‌شود و خیابان‌ها عملا تبدیل به پارکینگ می‌شود.

موضوع بارش باران و رابطه مستقیم آن با ترافیک، مساله امروز و دیروز نیست و سال‌های سال است کلانشهر تهران با این موضوع رو‌به‌روست اما هیچ داروی شفابخشی برای این چالش تجویز نمی‌شود.

چندی پیش محسن‌ هاشمی‌رئیس شورای اسلامی‌شهر تهران گفت: من آگاهی جدی از وضعیت ترافیکی تهران ندارم، اما آنچه که شنیدم، به دلیل آنکه برای ترافیک صبح مدیریت بهتری شده وضع بهتری دارد. ولی ترافیک پیک عصر ما همچنان پابرجاست. علت هم در این است که شما در پیک عصر به غیر از مسائل مربوط به رفت و آمد پرسنل و اماکن اداری، ناگهان بخش تجاری شهر هم به‌شدت فعال می‌شوند و از ساعت چهار و پنج که بخش تجاری فعال می‌شود، کسانی که میخواهند اقدامات گردشگری و خرید انجام دهند از این موقع بیرون می‌آیند و به حجم ترافیک هم اضافه میشود.

وی افزود: من فکر می‌کنم هنوز راه‌حل جدی برای ترافیک عصر پیدا نکرده اند و باید روی آن کار کنیم. البته یک کارهایی قبلا انجام شده بوده که یک مقدار آن را حل کرده است. ولی هنوز اتفاقی رخ نداده است. می‌دانید که ترافیک تهران صبح‌ها از بیرون تهران شروع می‌شود و از داخل تهران ترافیک کمتری داریم! دلیل هم این است که حجم زیادی خودرو از شهرهای اقماری تهران به سمت مرکز استان تهران صبح زود حرکت می‌کنند.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به بارندگی تهران و پایین آمدن سرعت تردد خودرو‌ها گفت: حجم ترافیک در سطح معابر چند برابر شده است.

وی به شهروندان توصیه کرد: شهروندان عزیز تهرانی از رفت و آمدهای غیر ضروری خوداری کنند و تا جای ممکن حمل و نقل عمومی‌را برای انجام امور روزمره انتخاب کنند. در صورت استفاده از خوروی شخصی، زمانی دو تا سه برابر نسبت به روزهای معمول برای رسیدن به مقصد در انتظارشان خواهد بود. (مهر)