جانشین پلیس پیشگیری ناجا در حاشیه همایش کوپ انتظامی استان و در جمع خبرنگاران گفت: کلانتری و پاسگاه ها خط مقدم نیروی انتظامی هستند از همین رو اولویت نخست ناجا اجرای طرح تحول در کلانتری و پاسگاه ها است.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت ، سردار  مهدی معصوم بیگی  با بیان اینکه کلانتری و پاسگاه ها هسته عملیاتی نیروی انتظامی محسوب می شوند، اظهار کرد: کلانتری و پاسگاه به صورت مستمر با مردم در ارتباط هستند و به همین دلیل افزایش کارایی در کلانتری ها موجبات رضایتمندی حداکثری مردم را فراهم می کند.

 

این مقام انتظامی، منشاء تحول در کوپ ( کلانتری و پاسگاه ها ) را فرمان مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: سال گذشته معظم له در جمع فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی فرمودند که به کلانتری ها و پاسگاه ها باید توجه ویژه شود از همین رو نیروی انتظامی درصدد اجرای فرامین ایشان در این رابطه است.

 

وی در ادامه افزود: در این راستا در مرکز نیروی انتظامی شورای تحول کلانتری و پاسگاه ها با هشت کمیسیون تشکیل شد که رئیس شورا بر عهده فرمانده ناجا و دبیر آن رئیس پلیس پیشگیری است.

 

سردار معصوم بیگی اظهار کرد: خوشبختانه اجرای این طرح در استان همدان از شتاب خوبی برخوردار و براساس گزارش های رسیده اجرای طرح کوپ در ۲۹ کلانتری استان همدان در حال اجراست.

 

وی با اشاره به ابعاد مختلف اجرای طرح تحول کوپ گفت: این طرح در ابعاد مختلف اجرا می شود به طوری که خوشایندسازی محیط، توانمندسازی کارکنان و ارتقاء رفتار آنها همچنین اصلاح و تسریع فرایند پیگیری امور مراجعه کنندگان از جمله بخش های این طرح است.

 

جانشین پلیس پیشگیری ناجا، کلانتری و پاسگاه ها را ستون فقرات نیروی انتظامی دانست و بیان کرد: موفقیت ناجا در گرو موفقیت کلانتری ها و پاسگاه هاست و اجرای این طرح نیز به نفع مردم است.

 

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه طرح تحول به جدیت در حال انجام است، تصریح کرد: هدف این طرح تمامی کلانتری و پاسگاه هاست اما در حال حاضر ۵۰ درصد کلانتری و پاسگاه ها این طرح را اجرا کرده اند البته برخی به صورت صد درصد و برخی نیز در حال انجام هستند