به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید جواد هاشمیان در آستانه برگزاری همایش بهاره چشم‌پزشکی در ارتباط با موضوع چالش‌های درمانی انتخابی در درمان جراحی‌های لیزری عیوب انکساری اظهار کرد:‌ امروزه پیشرفت‌های زیادی در این حوزه ایجاد شده و جراحی‌های لیزری به روش‌های مختلفی همچون جراحی لیزری سطح قرنیه، لاملار ( بر اساس فمتولیزیک) و اسمایل انجام می‌شود.

وی افزود: روش‌هایی همچون لازک، پی‌آر‌کی، ترانس اپى تلیال پی‌آرکی  از جمله روش‌های لیزری سطح قرنیه به شمار می‌روند که انتخاب هرکدام از این روش‌ها بستگی به شرایط فرد مورد نظر برای جراحی دارد.

وی از ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه جراحی‌های لیزری عیوب انکساری خبر داد و افزود: تکنیک‌های روز دنیا در حوزه جراحی‌های لیزری عیوب انکساری، سلامت در روش‌ها، عوارض جراحی و نتایج درازمدت از جمله موضوعاتی بوده که در بخش درمان جراحی‌های لیزری عیوب انکساری در همایش بهاره چشم‌پزشکی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:‌ ۸ تا ۹ نفر از اساتید که سابقه طولانی در حوزه جراحی‌های لیزری برای رفع عیوب انکساری دارند و از روش‌های مختلف در این زمینه استفاده کرده‌اند، تجارب خود را به اشتراک می‌گذارند.

مسئول محور چالش‌های روش درمانی انتخابی در درمان جراحی‌های لیزری عیوب انکساری بیان کرد: ابتدا به مدت ۲۰ دقیقه توسط اساتید اخرین پیشرفت‌ها و روش‌های جدید درمانی در حوزه رفع عیوب انکساری ارائه خواهد شد همچنین همه همکارانیه که در این بخش شرکت می‌کنند نیز می‌توانند نظرات خود را در مورد گزینه‌های درمانی ارجح  ارائه نمایند.