به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از وبدا، سیدرضا غلامی ، به تشریح عملکرد تیم‌های بهداشت محیط وزارت بهداشت در عراق در روز یکشنبه پرداخت و اظهار داشت: در روز یکشنبه، به ۶۰۸۵ نفر از زائران، آموزش‌های بهداشت محیط ارائه شد که نسبت به رو قبل آن، دو برابر افزایش یافته است. این آموزش‌ها با حضور همکاران ما در بهداشت محیط در موکب‌ها با هماهنگی مدیران و ائمه جماعت موکب‌ها انجام می‌شود.

وی افزود: روز یکشنبه، ۷۴ جلسه هماهنگی بین همکاران ما در بهداشت محیط و سایر ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی برگزار شد. همچنین در ۱۱۱ جلسه آموزشی برای مسئولان و خدمه‌های مواکب، ۱۵۹۸ نفر از خدمه‌ها و مسئولان مواکب، آموزش‌های بهداشت محیط را فرا گرفتند.

مسئول برنامه بهداشت محیط در اربعین حسینی با بیان اینکه روز یکشنبه ۲۳۴ موکب ایرانی در عراق شناسایی شد، اضافه کرد: ۹۰۴ مورد بازدید از موکب‌های ایرانی و ۱۱۶ مورد سنجش دمای مواد غذایی به ویژه غذای پخته شده در حال توزیع انجام شد تا سلامت غذای زائران تامین شود.

غلامی تصریح کرد: در بازرسی‌های همکاران ما در بهداشت محیط از موکب‌های ایرانی در روز یکشنبه، ۲۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی معدوم شد و ۱۱۸ مورد بازدید از مراحل پخت غذای زائران نیز انجام شد.

وی با اشاره به ۲۲۸ مورد کلرسنجی آب آشامیدنی زائران در عراق، یادآور شد: در روز یکشنبه، ۷۲۷ هزار لیتر از آب آشامیدنی مردم و زائران، کلر زنی شد و علاوه بر آن، ۸۰ مورد مداخله بهداشتی اصلاحی سیستم آب، فاضلاب و پساب انجام گرفت.