دکتر مهدی قاسمی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، درباره مشکل وسواس و راه‌های درمان آن اظهار کرد: برای رفع این مشکل افراد باید حتما به روانپزشک مراجعه کنند تا درمان دارویی مورد نیاز را برای آنها انجام داد.

وی افزود: البته به غیر از درمان دارویی بهره‌مندی از برخی  روش‌های روانشناسی نیز می‌توان به افراد مبتلا به وسواس کمک کند.

این روانپزشک با تاکید بر اینکه اطرافیان فرد وسواسی جهت رفع این مشکل باید همکاری‌های لازم را داشته باشند، ادامه داد: افراد دارای وسواس معمولا اعتماد به نفس پایینی داشته و برای این مسئله باید اقدامات لازم را انجام دهند به عبارتی افراد مبتلا به وسواس توانایی‌های خود را چندان قبول نداشته و تمایل دارند مدام آن را تکرار کنند تا بلکه مشکل آنها رفع شود.

قاسمی با اشاره به اینکه افراد وسواسی نباید زمانی که افکار وسواس به سراغشان می‌آید رنجیده‌ خاطر شوند، گفت: توصیه می‌شود افراد وسواسی زمانی که دچار مشکل می‌شوند یک نفس عمیق کشیده و برای لحظاتی تلاش کنند تمرکز کنند چرا که اضطراب بر فکر وسواسی غلبه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: افراد وسواسی باید حتما داروهای ویژه‌ای که روانپزشک برایشان تجویز می‌کند استفاده کند تا روند بهبودی آنها به مرور زمان حاصل شود.