به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، برای مثال گرده گیاهان، می‌تواند سیستم ایمنی شخص آلرژیک را طوری تحریک کند که گویی با یک خطر جدی روبرو شده‌است. حساسیت یک مشکل بسیار شایع است و تقریباً از هر ده نفر، دو نفر به نوعی از آن مبتلا هستند.

تشخیص

کنترل موثر بیماری آلرژی وابسته به تشخیص دقیق آن است. آزمایش حساسیت می‌تواند کمک به تأیید یا رد آلرژی کند. تشخیص درست، مشاوره و توصیه‌های پیشگیری، که بر اساس آزمایش‌های معتبر حساسیت انجام شده باشند، می‌توانند منجر به کاهش نشانه‌های حساسیت شوند و نیاز به داروهای ضد حساسیت را کم کنند.

دو روش متفاوت برای تشخیص وجود آنتی بادی‌ها و نوع حساسیت در بدن وجود دارد؛ آزمایش از طریق پوست و آزمایش خون که هر دوی این روش‌ها معتبر هستند و توصیه می‌شوند و این دو روش مقرون به صرفه و اقتصادی هستند.

تشخیص زود هنگام و دقیق موجب کاهش هزینه‌های مشاوره، جلوگیری از مراقبت‌های ثانویه، تشخیص اشتباه و پیشامدهای حاد و اورژانسی می‌شود. حساسیت با گذشت زمان تغییر می‌کند. تست‌های منظم در رابطه با آلرژن‌ها، اطلاعاتی را درباره تغییرات بیماری و مدیریت آن و درنتیجه بهبود وضعیت زندگی و سلامت بیمار می‌دهد. معمولا برای تشخیص این که آیا حساسیت به مواد غدایی چون شیر، تخم مرغ، سویا و گندم تشدید شده است یا خیر از تست‌های سالیانه استفاده می‌شود و برای ارزیابی میزان تشدید حساسیت، عواملی چون، بادم زمینی، مغزیات، ماهی و صدفها، آزمایش‌هایی با فاصله زمانی دو تا سه ساله انجام می‌شوند.

دلیل آلرژی

به طور کلی در فصل زمستان تخلیه مواد زائد در بدن کم می‌شود. چون هوا سرد است و افراد کمتر عرق می‌کنند. در واقع عرق کردن راه دفعی بدن ماست. در فصل سرد غذاهای شیرین و چرب بیشتر مصرف می‌شوند و به دلیل سرمای هوا امکان ورزش کردن هم کاهش می‌یابد. بدین ترتیب میزان فعالیت جسمی‌و تعرق کاهش می‌یابد؛ پس احتباس مواد زائد در بدن رخ می‌دهد؛ یعنی مواد زائد در بدن حبس می‌شوند. در فصل بهار همین که بدن گرم‌تر می‌شود منتظر است تا از راه عضوی که ضعیف‌تر شده، مواد زائد را به بیرون هدایت کند.