به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، اسدالله کارگر با بیان اینکه عرضه سیب‌ زمینی اردبیل به بازار آغاز شده است، اظهار کرد: معمولا افزایش قیمت در محصولات ناگهانی است اما کاهش نرخ آنها به‌تدریج اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه در پی افزایش عرضه، روند کاهش قیمت سیب‌ زمینی آغاز شده است، افزود: قیمت این محصول به تدریج به تعادل نزدیک می‌شود و در حال حاضر نرخ هر کیلوگرم سیب‌زمینی در سطح شهر بین ۳ هزار و ۱۰۰ تا ۴ هزار تومان بسته به کیفیت محصول متغیر است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه تاکنون مواردی مثل صادرات و تولید رب بر قیمت گوجه موثر بود، گفت: در این فصل عرضه گوجه فرنگی در مناطق همجوار استان تهران کاهش می یابد و بیشترین تکیه ما به استان‌های گرمسیری خواهد بود؛ بنابراین در این فصل نباید چندان انتظار کاهش قیمت گوجه را داشته باشیم؛ با این حال همه چیز بستگی به شرایط تولید در مناطق گرمسیری دارد.

کارگر با اشاره به اینکه ممکن است شرایط تولید به گونه‌ای باشد که قیمت‌ها افت کند یا بالعکس، افزود: هم‌اکنون قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی در سطح شهر بین ۴ هزار و ۸۰۰ تا ۵ هزار تومان است.

وی درباره وضعیت میوه‌های دیگر نیز اضافه کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر میوه‌های تابستانه و پاییزی با هم در بازار عرضه می‌شوند، مشکلی در این زمینه نداریم، البته میوه به طور کلی گران است؛ اما مشکل گران فروشی نداریم. (مهر)