به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت), دکتر محمود جباروند روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری دومین همایش بهاره چشم پزشکی در مرکز همایش های رازی گفت: هدف از برگزاری این سمینار از بین بردن برنامه‌های موازی در حوزه چشم پزشکی و ایجاد وحدت رویه برای ایجاد تبادل اطلاعات علمی و تجربیات چشم پزشکان با یکدیگر و صرفه جویی در وقت و هزینه های برگزاری چنین همایش‌هایی بوده است.

رئیس دومین همایش بهاره چشم پزشکی ارائه سازه‌های چشم پزشکی و چالش های این رشته را از دیگر اهداف برپایی این سمینار دانست و گفت: برگزاری این همایش باعث می‌شود همکاران داخل کشور در زمینه درمان بیماران چشمی به تعامل و تبادل تجربیات خود بپردازند.

جباروند با اشاره به ورود تکنولوژی‌های نوین به عرصه چشم پزشکی تاکید کرد: با توجه به اینکه تکنولوژی‌های جدید در حال حاضر در کشورمان وجود دارد از همین رو هیچ نیازی به اعزام بیماران به خارج از کشور برای درمان بیماری های چشمی نداریم و در عین حال هموطنان ایرانی خارج از کشور و دیگر افراد خارجی برای درمان بیماری های چشمی به کشور ما مراجعه می‌کنند. ضمن اینکه هزینه‌های پایین چشم پزشکی و کیفیت بالای درمان را از دیگر ویژگی های مراجعه بیماران خارجی برای درمان بیماری‌های چشمی عنوان کرد.

وی در ادامه از عیوب انکساری و آب مروارید به عنوان بیشترین علت مراجعات مردم به چشم پزشکان نام برد و گفت: با توجه به اینکه توقعات مردم برای دید بهتر خیلی بالا رفته است از همین رو شاهد هستیم افرادی در سنین ۵۰ تا ۶۰ که دچار تاری دید هستند تحت اعمال جراحی قرار می گیرند.

جباروند با عنوان این مطلب که جراحی آب مروارید بدون بخیه انجام می‌شود، افزود: این ویژگی باعث می‌شود فرد بدون بستری به محل کار خود بازگردد.

رئیس انجمن چشم پزشکی از کشورمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در سلامت بینایی نام برد و گفت: وضعیت چشم پزشکی در ایران همسان با کشورهای پیشرفته دنیاست.