دکتر جابر یقینی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، درباره ونیر کامپوزیت اظهار کرد: ونیر کامپوزیت برای بیمارانی که به دلایلی زیبایی دندان خود را از دست داده‌اند استفاده می‌شود که لازم است همه افراد قبل از اقدام برای این اقدام زیبایی اطلاعاتی در مورد آن داشته باشند.

وی با بیان اینکه ونیر کامپوزیت در دندان‌پزشکی به معنای استفاده از مواد هم‌رنگ دندان است، افزود: در این روش‌ دندان‌ها تراش چندانی نمی‌خورد لذا برای افراد که به نحوی دندان‌های آنها بدرنگ شده یا فرم نامناسب دارد و به عبارتی دچار چرخش شده است در مقایسه با روکش روش مناسب‌تری است و دندان‌ها را در یک ردیف مناسب قرار می‌دهد.

این جراح و متخصص بیماری‌های لثه و ایمپلنت خاطرنشان کرد: برای استفاده از لامینیت در دندان‌پزشکی قالبی از دندان گرفته شود و دور تا دور دندان را روکش کاملی قرار دهند.

یقینی در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از ونیر کامپوزیت یا لامینیت برای زیبایی بیشتر دندان‌ها ضرر دارد یا خیر؟ گفت: دست‌کاری دندان به هر شکلی که سیستم دندان را به خطر بیندازد توصیه نمی‌شود و بهتر است افرادی که زیبایی دندان آنها مشکل ندارد، استفاده نکنند.

وی تاکید کرد: این روش تنها برای برخی از افراد که به نحوی دندان آنها دچار مشکل است، توصیه می‌شود البته آن هم باید توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار گیرد.همچنین لامینیت استفاده از روش‌های قالب‌گیری است که قیمت آن از ۶۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا مبالغ مختلف افزایش می‌یابد.

وی در خصوص تغییر رنگ دندان‌ها گفت: تغییر رنگ در دندان‌ها علت‌های مختلفی دارد به طور مثال در برخی از مناطق آب آشامیدنی که حاوی مقدار زیادی از فلوراید است سبب این مشکل می‌شود همچنین تنش‌هایی که در دوران جنینی به مادر و کودک وارد می‌شود یا داروهایی که مادر در دوران بارداری مصرف می‌کند، دود سیگار، وجود برخی باکتری‌ها در دهان و نوع مواد غذایی مصرفی رنگ دندان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.