دکتر میرغضنفری در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب افزود: وجود مواد زائد در بدن برخی از افراد موجب کاهش کیفیت رشد موها و ریزش آنها می‌شود.

وی افزود: تجمع مواد زائد غالبا به علت مشکلاتی همچون یبوست، تعریق نامناسب، عدم تحرک، استرس، تغذیه نامناسب و عدم خواب کافی به وجود می‌آید بنابراین گام نخست جهت بهبود کیفیت رشد موها رعایت کردن سبک مناسب زندگی و تغذیه مناسب است.

این  پژوهشگر طب سنتی با اشاره به اینکه مواد غذایی دارای کلسیم همچون کشک و ماست استحکام بخش موها هستند، عنوان کرد: افرادی که دارای مزاج سرد و ضعیف‌اند می‌توانند از مخلوط پودر پسته و نبات استفاده کنند.

میرغضنفری با اشاره به تاثیر روغن گیاهی مورد بر تقویت رشد موها خاطرنشان کرد: این روغن را افراد می‌توانند به کف سر خود بزنند تا به مرور زمان موهای آنها تقویت شود.

وی اضافه کرد: افرادی که موهای چربی دارند و این عامل موجب ریزش مو در آنها می‌شوند می‌توانند پوست انار را له کنند و به همراه مقدار کمی آب به سر مالیده یا با آن سر خود را شست‌وشو دهند که این مسئله باعث استحکام مو می‌شوند.

این پژوهشگر طب سنتی با بیان اینکه حنا تقویت کننده مو برای پوست‌های حساس است، یادآورشد: افراد باید سعی کنند از گیاهان دارویی با تجویز پزشک استفاده و این مواد را ابتدا در یک بخش کوچک از پوست و موی خود امتحان کنند و در صورت عدم حساسیت برای کل موها استفاده کنند.