به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، مسعود حقیقت روز دوشنبه افزود: این سامانه بارشی جدید مناطقی از غرب، جنوب غرب و نواحی مرکزی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد که رگبار باران و کاهش دما در این مناطق را به همراه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: امروز در استان‌های شمال غرب، غرب و جنوب کشور بارش باران و گاهی رعد و برق رخ می‌دهد و این وضعیت تا فردا ادامه دارد.

وی ادامه داد: امروز بارش‌ها در جنوب آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و برخی از مناطق خوزستان، بوشهر و ایلام شدت دارد و می‌تواند منجر به آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها شود؛ همچنین احتمال رخداد تگرگ نیز وجود دارد.

حقیقت گفت: در سواحل استان‌های خوزستان و بوشهر احتمال وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق و مواج شدن دریا وجود دارد. همچنین فردا و پس فردا شرق خلیج فارس مواج است.

وی افزود: روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه با توجه به وزش بادهای گرم جنوبی در استان‌های اردبیل و سواحل خزر افزایش نسبی دما به‌ویژه در غرب سواحل و استان اردبیل رخ خواهد داد.

حقیقت تاکید کرد: کشاورزان و دامداران مراقب بارش‌های ناگهانی باشند.

وضعیت هوای تهران / گرم‌ترین و سردترین نقاط کشور

مدیر پایش سازمان هواشناسی افزود: امروز در تهران به ویژه در نیمه شمالی در برخی از ساعات احتمال بارش پراکنده وجود دارد، فردا و پس فردا نیز وزش باد شدید پیش بینی شده و بیشینه دمای پایتخت در روز چهارشنبه به ۲۵ درجه می‌رسد، بیشینه دمای دیروز تهران ۲۲ درجه بود که امروز به ۲۳ درجه می‌رسد، کمینه دمای صبح نیز ۱۵ درجه بود.

حقیقت گفت: لالی در استان خوزستان با ۳۹ درجه و لاله زار در استان کرمان و فیروزکوه با دو درجه به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بود.