وزیر بهداشت در سفر به استان سمنان، مرکز تصویر برداری پزشکی گرمسار را که توسط بخش خصوصی ساخته و تجهیز شده است را افتتاح کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح این مرکز، با اشاره به پنجمین سفر خود به استان سمنان، گفت: خیلی خوشحالم که اقدامات بسیار خوبی در دولت اول دکتر روحانی در حوزه بهداشت و درمان کشور و از جمله این استان انجام شد.

 

وزیر بهداشت تصریح کرد: خوشحالم که رییس جمهور، سراسر کشور را به یک چشم می بیند و سفارش وی برای رسیدگی به محرومان و مستضعفین، بیشتر از دیگران است و در استان سمنان نیز مناطقی وجود داشت که کمتر برخوردار بودند و هنوز هم هستند اما خوشبختانه چندین بیمارستان در این استان ساخته، تجهیزات مورد نیاز تامین و تعداد متخصصان دوبرابر شد و زیرساخت های بهداشتی آن، رو به گسترش است.

 

دکتر هاشمی تاکید کرد: باید تلاش بیشتری شود تا وضعیت بهداشت و درمان کشور و از جمله استان سمنان، مطلوب تر شود و امیدواریم که طرح های بهداشتی و درمانی در شهرهای مختلف استان سمنان که شاهد افتتاح آن بودیم ، مورد قبول درگاه الهی و رضایت مردم قرار بگیرد.

 

وزیر بهداشت از مرکز تصویربرداری پزشکی گرمسار به عنوان یکی از مجهزترین مراکز تصویر برداری یاد کرد و گفت: خوشحالیم که بخش خصوصی به حوزه سلامت وارد شده و سرمایه خود را در این حوزه قرار می دهد اما باید تسهیلات بیشتری برای آنها در نظر بگیریم.

 

دکتر هاشمی در پایان تصریح کرد: اقدامات ۴ سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان در حد توان دولت بود و مردم نیز به خوبی شرایط دولت اول دکتر روحانی را درک کردند و آگاه و همراه دولت هستند و نشانه آن، رای اعتماد مجدد به دکتر روحانی بود و این، می تواند ما را دوباره امیدوار کند که سلامت در دولت دوازدهم نیز از اولویت های اصلی دولت باشد و ما را تا رسیدن به نظام سلامت کارآمد، نزدیک کند.

 

گفتنی است مرکز تصویربرداری پزشکی گرمسار شامل بخش های سی تی اسکن، ام آر آی، رادیولوژی، سونوگرافی و ماموگرافی است که عملیات ساخت آن در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و زیربنای ۲۵۰۰ متر مربع در ۵ طبقه از سال ۹۲ آغاز شده بود و برای ساخت و تجهیز آن، ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و در آینده بنا است کلینیک تخصصی شبانه روزی شامل بخش های قلب، مغز، چشم و زیبایی و آزمایشگاه نیز به آن اضافه شود.