شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
بازدید: 593

درخواست دانشگاه آزاد برای ایجاد رشته‌های تخصصی پزشکی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حمید اکبری افزود: برای ایجاد هر رشته دانشگاهی در گروه علوم پزشکی شرایطی از نظر امکانات آموزشی، فضای فیزیکی و هیات علمی‌ وجود دارد اگر این شرایط در هر دانشگاهی فراهم باشد، بعد از اعلام درخواست، موضوع در شورای گسترش آموزش پزشکی بررسی و اگر مشخص شد شرایط وجود دارد، از طرف وزارت بهداشت مجوز داده می‌شود.

وی گفت: دانشگاه آزاد از سال قبل، با مجوز وزارت بهداشت، مجوز تربیت دستیار و پذیرش دانشجو در رشته تخصصی داخلی را از وزارت بهداشت دریافت و پذیرش دانشجو را شروع کرده و اگر بتواند شرایط مناسبی مطابق استانداردهای آموزشی وزارت بهداشت فراهم کند خیلی فرقی نمی‌کند که افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های تخصصی دولتی باشد یا غیر دولتی.

وی افزود: برای وزارت بهداشت کیفیت آموزشی مهم است، هم هنگام مجوزدادن، کیفیت آموزشی و شرایط استاندارد آموزشی بررسی می‌شود و هم بعد از صدور مجوز و فعالیت آموزشی در هنگام نظارت، رعایت شرایط و استانداردهای آموزشی به دقت در وزارت بهداشت بررسی می‌شود و این شرایط برای دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی تفاوتی ندارد.

اکبری ادامه داد: این طور نیست که چون فلان دانشگاه، دولتی است، وزارت بهداشت چشم خود را می‌بندد و شرایط استاندارد آموزشی را آسان می‌گیرد و برای دانشگاه غیردولتی مثل دانشگاه آزاد سخت گیری می‌کند، همه تقاضاها بر اساس استانداردهای مدون بررسی می‌شود.

قائم مقام آموزشی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه آزاد برای اخذ مجوز چهار رشته تخصصی پزشکی (دستیاری) از جمله زنان و زایمان و کودکان درخواست داده است و همان طور که این درخواست‌ها برای دانشگاه‌های علوم پزشکی بررسی می‌شود، با همان اصول، معیارهای این درخواست‌ها برای دانشگاه آزاد هم بررسی می‌شود.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of