به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر امیر کبیری – مدیر اجرایی این کنگره با بیان اینکه شانزدهیمن کنگره بین المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران ۲۴ تا ۲۷ بهمن به همت انجمن جراحان دهان فک و صورت ایران در هتل المپیک برگزار می‌شود، گفت: همزمان با این کنگره، هشتمین همایش ایمپلنت خلیج فارس و ششمین سمپوزیوم محققین جوان نیز ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه محورهای متعددی در عرصه جراحی‌های دهان، فک و صورت از جمله تروما و شکستگی و درمان‌های نوین آن، چشم انداز جدید در درمان ضایعات پاتولوژیک و کانسر، بازسازی و درمان‌های reconstructive در ناحیه صورت و برنامه‌ریزی دیژیتال و اجرای درمان با استفاده از تکنولوژی‌های جدید در درمان‌های این ناحیه، درمان اختلالات مادرزادی از جمله شکاف لب و کام  همچنین درمان ناهنجاری اسکلتی رشدی – تکاملی و جراحی‌های ارتوگناتیک، جراحی و فرآیندهای جانبی در درمان‌های زیبایی ناحیه صورت و بینی و پلک و …، جراحی‌های  پیشرفته دهان و ایمپلنت و بسیاری از موضوعات دیگر طی برگزاری کنگره مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. اظهار کرد: سمپوزیوم ایمپلنت از جمله برنامه‌های این کنگره است که در آن Digital implantology، Contraversies in implant dentistry و … مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مدیر اجرایی این کنگره ادامه داد: علاوه بر اساتید برجسته کشورمان، مهمانانی از کشورهای اسپانیا، آمریکا، هند، استرالیا، چین، ترکیه، بلژیک، آلمان و … حضور خواهند یافت و همچنین تعدادی از اساتید برجسته بین‌المللی این عرصه به صورت ویدئو کنفرانس با کنگره در ارتباط خواهند بود.

وی یادآور شد: بدلیل محدودیت ورود سخنرانان آمریکایی شرایط جهت برگزاری سخنرانی آنلاین همراه با پرسش و پاسخ در سه روز اول برنامه‌ریزی شده که در این راستا از اساتید بین‌المللی شاخص جهت ارائه مطلب دعوت شده‌ است که برخی از این افراد با ارسال پیام متنی و ویدیویی، آمادگی و تقدیر خود را اعلام کرده‌اند.

بنابر اعلام روابط عمومی برگزاری این کنگره، کبیری با بیان اینکه این کنگره برای شرکت کنندگان دارای امتیاز بازآموزی است، افزود: کنگره در چهار روز کامل از ساعت ۸:۳۰ تا۲۰:۳۰  برنامه‌های متنوع ارائه می‌کند.

مدیر اجرایی این کنگره با اشاره به اینکه برای اولین بار ثبت نام کنگره به طور کامل و نیز ارسال مقالات بطور آنلاین بوده است، گفت: داوری مقالات نیز بصورت کاملا Blind و بیطرفانه بصورت آنلاین انجام شده و مقالات انتخابی بر مبنای امتیاز آن در بین داوران به تصویب رسیده‌اند.

وی تصریح کرد: همزمان با برگزاری کنگره و سمپوزیوم‌ها، کارگاه‌های متعدد کاربردی و جراحی‌های زنده متعدد در زمان کنگره برگزار می‌شود که معمولا  با استقبال زیاد شرکت‌ها و شرکت کننده‌ها مواجه می‌شود.

کبیری اظهار کرد: همزمان با برگزاری کنگره و ارائه مطالب علمی، نمایشگاه تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی در چهار سالن در مجاورت سالن کنگره برپا خواهد شد که در این نمایشگاه شرکت‌های فعال در عرصه تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی مرتبط با جراحی دهان و فک و صورت و ایمپلنت حضور یافته‌اند.