Tuesday 18 February 2020 | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
بازدید: 649

NGO‌های کمک‌رسان به بیماران باید تخصصی شوند

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، همایون‌ هاشمی ‌با اشاره به دعوت از مسئولان انجمن خون و سرطان برای بررسی مشکلات بیماران سرطانی و خونی با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مسئولان سازمان غذا و دارو، سازمان برنامه و بودجه، مسئولان سازمان انتقال خون و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی‌که قرار است امروز بعد از جلسه علنی در محل کمیسیون برگزار شود، اظهار کرد: رسیدگی به سرطان در همه کشورها یک بخش حمایتی محسوب می‌شود که بخشی از این حمایت اجتماعی و بخشی هم مالی و ریالی است.

وی ادامه داد: این دو بخش را باید به عنوان دو بال درمان بیماران سرطانی در نظر گرفت. برای درمان بیماران چه بخش دولتی و چه خیریه‌ها و NGO‌ها باید به شکل جدی وارد موضوع شوند.

هاشمی ‌تاکید کرد: با توجه به اینکه متاسفانه با افزایش جمعیت و افزایش مشکلات بهداشتی و درمانی و نبود توجه کافی به حوزه سلامت شاهد افزایش بیماری‌ها به‌ویژه سرطان‌ها خواهیم بود، با تخصصی شدن خیریه‌ها و NGO‌ها می‌توان جلوی بروز خیلی از مشکلات را بگیریم ضمن اینکه کمک‌رسانی به این بیماران در این شرایط با سهولت بیشتری صورت خواهد گرفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ‌اضافه کرد: حمایت‌های اجتماعی و روانی برای خانواده‌های درگیر با بیماری سرطان، توسعه آموزش‌های پیشگیری محور، آموزش‌های توسعه‌ای برای افزایش آگاهی خانواده‌های درگیر و سایر شهروندان در مورد این بیماری از جمله اقداماتی است که باید برای کنترل این بیماری برداشت.

وی اظهارکرد: باید قبول کنیم که سرطان واقعیتی است که در بستر جامعه امروز ما وجود دارد، البته عمده سرطان‌ها قابل درمان و خانواده‌ها قابل حمایت هستند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of