۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱

WHO از افزایش چمشگیر موارد کروناویروس خبر می‌دهد!

رئیس سازمان بهداشت جهانی می‌گوید میزان عفونت COVID-19 در حال حاضر به بالاترین میزان در تمام طول همه گیری نزدیک می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزازی سلامت به نقل از Reuters، رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) می‌گوید میزان عفونت COVID-19 در حال حاضر به بالاترین میزان در تمام طول همه گیری نزدیک می‌شود.

رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز جمعه گفت که تعداد موارد جدید COVID-19 در هفته طی دو ماه گذشته در جهان تقریباً دو برابر شده است و به بالاترین میزان مشاهده شده در تمام زمانی که این بیماری همه گیر در جهان وجود داشته، رسیده است.

تدروس آدانوم غبرایسوس در جلسه توجیهی با موضوع پاپوآ گینه نو (PNG) و منطقه غرب اقیانوس آرام گفت: موارد ابتلا به ویروس کرونا و تلفات ناشی از آن همچنان با نرخ نگران کننده افزایش می‌یابند.

او اظهار داشت وی بسیار نگران است که ممکن است یک بیماری همه گیر بزرگتر در PNG وجود داشته باشد و بسیار مهم است که این کشور تعداد واکسن COVID-19 بیشتری را در اسرع وقت دریافت کند.

WHO نگران شیوع بیماری در PNG و منطقه غرب اقیانوس آرام است…

اکنون PNG بیش از ۹۳۰۰ مورد ابتلا به COVID-19 و ۸۲ مورد مرگ ناشی از آن را گزارش کرده است. تدروس گفت: در حالی که این تعداد هنوز از سایر کشورها کمتر است، اما این افزایش چشمگیر بوده و سازمان بهداشت جهانی از احتمال بالقوه شیوع بیماری بسیار نگران است.

WHO و افزایش چشمگیر کروناویروس

وزیر بهداشت PNG جلتا وونگ گفت که چالش مداوم در کشور برای دعوت مردم به استفاده از ماسک به دلیل باورهای اشتباه موجود درباره این بیماری وجود دارد که این امر تلاش برای نقش آفرینی واکسن‌های کروناویروس را پیچیده می‌کند.

مقامات WHO گفتند که سه تیم فوریت پزشکی این هفته از استرالیا، ایالات متحده و آلمان وارد PNG شده‌اند.

تاکشی کاسائی مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی در غرب اقیانوس آرام  درباره PNG گفت: در حال حاضر وضعیت شیوع کروناویروس در PNG فوق العاده چالش برانگیز است.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments