۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲

۸۵۰ روستای کرمان غرق در مشکل بی آبی

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان: در حوزه آبرسانی کرمان جزو 4 استان دچار تنش آبی و کمبود است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت (طبنا) از کرمان، سردار حسین معروفی در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی روستای زین‌آباد اظهار کرد: امروز افتتاح پروژه‌های آبرسانی سراسر استان را توسط بسیج داریم و این اقدام و عمل بسیج همین کار بزرگی است که امروز انجام شد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: در حوزه آبرسانی کرمان جزو چهار استان دچار تنش آبی و کمبود است که در همین راستا قرارگاه نهضت آبرسانی «مرد میدان» را در استان راه‌اندازی کردیم.

وی ادامه داد: قرارگاه را در ۷ فاز برنامه‌ریزی کردیم که در این زمینه خیران، واقفین و آبفار مشارکت دارند و این قرارگاه به پروژه‌های جهادی ورود می‌کند.

معروفی گفت: در سه فاز اول ۱۳۶ روستا با جمعیت بالغ بر ۱۶۰ هزار نفر و هزینه ۲۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان آبرسانی شده و فاز چهارم امروز ۶۳ روستا با جمعیت ۴ هزار نفر و ۹ میلیارد تومان اعتبار انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۵۰ روستا در استان کرمان دچار مشکل آب هستند، افزود: فاز پنجم این طرح همزمان با سالگرد شهید سلیمانی در ۶۳ روستا با جمعیت ۳۳ هزار نفر و اعتبار ۱۱ میلیارد تومان اجرا می‌شود و تا سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ هفت فاز به پایان خواهد رسید.

منبع :روستا نیوز

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments