۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷

۷۵۰ دستگاه کنتور دیجیتال در شهرستان قصرقند نصب شد

مدیر امور توزیع برق شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 750 کنتور دیجیتال با اعتبار حدود پنج میلیارد و 800 میلیون ریال از ابتدای سال جاری تاکنون در این منطقه نصب شده است.

به‌گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “مهدی غیبی” اظهار داشت: همچنین ۷۸۰ دستگاه کنتور برق معیوب طی این مدت در شهرستان قصرقند تعویض شده که اعتبار هزینه شده برای تعویض این تعداد کنتور حدود ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال است.

وی ادامه داد: نظارت مناسب، کاهش تلفات انرژی، کاهش خطای اندازه گیری مصرف انرژی، عدم دستکاری کنتور، فروش واقعی انرژی مصرفی، محاسبه‌های برق مصرفی در سه زمان کم باری، میان باری و اوج بار با توجه به سه زمانه بودن این کنتورها، از جمله مزیت‌های نصب کنتور دیجیتالی است.

مدیر امور توزیع برق شهرستان قصرقند تصریح کرد: با استفاده از کنتورهای دیجیتال، مشترکان می‌توانند استفاده از وسایل پرمصرف برقی خود را به زمان‌های کم‌باری انتقال دهند که این امر تاثیر بسزایی در کاهش هزینه مصرفی مشترک خواهد داشت.

وی ادامه داد: ۱۲ هزار و ۷۰۰ مشترک برق تحت پوشش این امور هستند که ۸۸ درصد مشترکان از کنتور دیجیتال و ۱۲ درصد مشترکان از کنتور مکانیکی استفاده می‌کنند.

قصرقند با جمعیت ۶۱ هزار نفر در حدود ۵۷۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x