۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

۷۰ درصد یک میلیارد یورو کرونا اختصاص یافت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: 70 درصد از یک میلیارد یورویی که برای بحث کرونا تخصیص یافته بود پرداخت شد و می توان گفت بخش عمده ای از معوقات پرستاران، پزشکان و کادر درمان پرداخت شده است.

سید جلیل میرمحمدی میبدی، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت، درباره معوقات باقی‌ مانده پرستاران و سرنوشت یک میلیاردی یورو هم افزود: بخش قابل توجهی از یک میلیارد یورو تخصیص پیدا کرد، بخشی از آن به معوقات پزشکان، پرستاران و کادر درمانی اختصاص پیدا کرد و پرداخت شد. بخشی از آن صرف خرید تجهیزات سرمایه‌ای و بخشی برای خرید تجهیزات یکبار مصرف هزینه شد.

وی با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از این یک میلیارد یورو به محل های هزینه کرد اختصاص یافته است، ادامه داد: بخشی از آن در مورد خود کرونا بود که اختصاص پیدا کرد، بخشی برای ساخت بیمارستان‌های نیمه‌تمام بود که آن هم تخصیص یافت.

میرمحمدی میبدی با اشاره به اینکه مسئولیت رسیدگی به این موضوع در کمیسیون بهداشت و درمان به عهده وی است، توضیح داد: براساس آخرین خبری که من دارم چیزی حدود ۷۰ درصد این یک میلیارد یورو تخصیص پیدا کرده که بخشی از آن به وزارت بهداشت و برای معوقات پزشکان، پرستاران و کادر درمان و سایر مواردی که گفتم، بخشی به وزارت ارشاد برای بیمه بیکاری هنرمندان، بخشی به سازمان تامین اجتماعی برای تامین بیمه بیکاری کارگران اختصاص پیدا کرد و پرداخت هم انجام شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: درباره معوقات پرستاران و پزشکان و کادر درمان در بحث کارانه با این پرداخت خیلی جلو آمد، اما هنوز هم معوقه داریم، وزارت بهداشت بنا را بر این دارد که معوقات را پرداخت کند و کمیسیون بهداشت و درمان پیگیر این موضوع است که این اتفاق بیافتد. در هر صورت بخش قابل توجهی از معوقات پرداخت شده است.

خبرنگار: محمدسیاح

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x