۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱

۷ پروژه بزرگ بیمارستانی و یک کلینیک ویژه تخصصی افتتاح شد

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: با حضور رئیس جمهور و وزیر بهداشت و به صورت ویدئو کنفرانس، امروز 7 پروژه بیمارستانی با ظرفیت یک هزار و 443 تخت بیمارستانی و یک کلینیک ویژه تخصصی به ارزش کل سرمایه گذاری بالغ بر سه هزار و 30 میلیارد تومان و با اشتغال زایی بیش از سه هزار نفر در 5 استان کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، سیدکامل تقوی نژاد یادآور شد: حمایت همه جانبه رئیس جمهور محترم از حوزه سلامت و تلاش و پیگیری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین مدیران و مسئولین استانی در حوزه سلامت کشور، منجر به تکمیل و بهره برداری از یک هزار و ۷۳۱ پروژه درمانی در قالب طرح تکمیل تخت‌های بیمارستانی شد.
وی ادامه داد: این تعداد پروژه درمانی در قالب طرح تحول نظام سلامت شامل ۴۴ هزار تخت بیمارستانی و زیربنای ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمربع از ابتدای دولت یازدهم تاکنون بوده است که در دوران پس از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی، بی نظیر و حرکتی ماندگار در حوزه سلامت کشور است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت افزود: این نتایج درخشان باعث شد تا در شرایط سخت انتشار ویروس کرونا با کمبود تخت بیمارستانی مواجه نشویم.
وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در زمینه ارتقای هتلینگ بیمارستان ها در دولت‌های یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: بالغ بر سه میلیون مترمربع از فضاهای درمانی در حال بهره برداری در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت که نیمی از فضاهای درمانی کشور را شامل می شود.
تقوی نژاد گفت: همچنین در زمینه گسترش شبکه بهداشت که با هدف توسعه و تکمیل فضاهای بهداشتی و ارتقاء سرانه فضاهای بهداشتی از ابتدای دولت یازدهم تا کنون تعداد ۷ هزار و ۹۵۵ پروژه بهداشتی با زیربنای بالغ بر یک میلیون و ۴۱۳ هزارمترمربع در قالب طرح احداث خانه بهداشت، مراکز جامع سلامت شهری و روستایی، پانسیون تیم سلامت، محل زیست پزشک، ستاد شبکه، مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری، آموزشگاه بهورزی، تسهیلات زایمانی و … تکمیل و به بهره برداری رسیده است که این مهم بخش عمده ای از نیازهای حوزه بهداشت کشور را رفع نموده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، ربیس جمهور در هشتاد و هفتمین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، فرمان افتتاح رسمی ۷ بیمارستان و کلینیک تخصصی را در استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، سمنان، کهکیلویه و بویر اجمد و مازندران صادر کرد.
گفتنی است در این مراسم دکتر جان بابایی، معاون درمان و دکتر جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت حضور داشتند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments